Arhīvs: Jaunumi 2019

29/10/2019
Hoļca kauss

Neņemot vērā ne pārāk optimistiskās laika prognozes šodien, 29.oktobrī 19.to reizi tika aizvadīta Hoļca kausa izcīņa. Turnīra rīkotājs cer, ka tie, kas bija aizņemti darbā, bija apslimuši, aizgulējās vai noticēja laika prognozēm neapvainosies un piedalīsies turnīrā pēc gada. Solītais nejaukais laiks, pēc pusstundas pavadīšanas Viesturu kafejnīca, kaut kur pazuda un bija ideāli apstākļi spēlēšanai.
Turnīra dalībnieki (tā iedibinātājs Hoļcs, Gundars un Afanāsijs, kas spēlēja pirmajā turnīrā, un Linards) ietilpa vienā flaitā. Pēc pirmās bedrītes nelielā vadībā izvirzījās Gundars, kuram vajadzēja tikai 6 sitienus, pārējiem krietni vairāk. Otrajā bedrītē viņš vēl joprojām saglabā vadību, bet Hoļcs un Linards nospēlējot ar PAR, sāk elpot  viņam pakausī. Trešajā bedrītē vienīgais, kurš iztiek bez nepatikšanām ir Hoļcs, kurš ar dubultbugiju izvirzās turnīra vadībā. Nākamajās divās bedrītēs turnīra rīkotājs uzaudzē piecu sitienu pārsvaru par nākamo sekotāju un jau sāk cerēt pirmo reizi mūžā izcīnīt kausu. Taču … ne pārāk grūtā 6.bedrīte viņu iegāž  - pirmais sitiens pa labi pie bērziem, pārāk īss čips, sitiens dīķī, vēl daži sitieni un rezultātu kartītē apaļš desmitnieks. To izmanto Gundars, kurš viņu panāk, un Linards, kas pietuvojas divu sitienu attāluma. Vēl šī bedrīte nozīmīga ar to, ka cīņu turnīrā beidz Afanāsijs, kurš pēc pēdējā sitiena nonāk 95 metru attālumā no grīna. Nākamajā bedrītē Hoļca nedienas turpinās – 6 sitieni. Nu jau Gundars viņu apsteidz par 2 sitieniem, bet Linards pietuvojas par vienu. 8.bedrītē visi dalībnieki paviesojas grāvī. Tas diviem no turnīra dalībniekiem izrādās liktenīgi. Grāvja dēļ Linards pēc pēdējā 53 sitiena ir divu nūju attālumā no bedrītes, bet Hoļcs pēdējo sitienu izdara raidot bumbu bedrītē. Savukārt Gundaram, pēc 8 m gara puta no ārpusgrīna rezervē paliek vēl trīs sitieni. Tos viņš izmanto raidot bumbu pa labi priedēs, veiksmīgi izsitot to ārā, un ar trešo sitienu nonākot apmēram 16 metrus no 9.bedrītes grīna. Turnīrs ar to ir galā. Interesanti, ka, lai ar katru gadu spēlētāji var izmantot par vienu sitienu vairāk, dalībnieki tomēr finišē apmēram tajā pašā vietā, kur iepriekšējā gadā.
Hoļcs saka paldies visiem, kas piedalījās un gribēja piedalīties. Tiekamies pēc gada, kad būs jauns turnīrs, divdesmitais pēc skaita.

 

22/10/2019
2019. 9.posms

Ar Dabas mātes iejūtīgu gādību, Mediju līgas 18. sezona nepalika bez pēdējā posma – saule otrdien varbūt gluži nestaigāja pa zemes virsu, taču blīvie, pelēkie mākoņi palika sausi, un arī vējš aiz krāgas nelīda un zelta rudens ainavas lieki nedramatizēja. Kā rezultātā uz starta līnijas sastājās solīds kungu skaits – vesels septiņnieks.
Lai gan kalkulatorā neviens no klātesošajiem nebija sērfojis, provizoriskie aprēķini liecināja, ka čempiona noskaidrošanā mačiem nozīmes vairs nav, toties zemāk tabulā gan izmaiņas varēja katra labāka vieta vai pat sitiens. Un cīņā par sudrabu devās Jānis (tas, kurš Janševics) un Ēriks, paņemot kompānijā Ingmāru. Lai gan rīts iesākās ar rudens lapās pazaudētu bumbiņu, Ēriks turpināja vareni – PAR uz 2., 3. un 4., tā aizskrienot priekšā lēnprātīgākajiem spēles partneriem. Taču tad uz zebras muguras nomainījās krāsas, ko bez kavēšanās izmantoja Jānis – malciņš ruma uz 5. grīna, papildus vēl trīs PAR līdz devītnieka beigām, un rezultātā līderpozīciju vērtais 48. Ingmāram 51, Ērikam – 52 – tobrīd vēl nezinot, ka teju identiski aiz muguras spēlē arī Hoļcs (52), Linards (52) un Gundars (53).

Un te Ēriks uz savas zebras muguras atrada nākamo svītru – tikai nelāgs trīsputs uz 14. grīna liedza viņam iezīmēt otrā devītnieka pirmo piecu bedrīšu nogriezni kā izspēlētu PAR līmenī: bērdijs uz 13. (precīzāk, 10-15 cm attālumā no hole in one), divi PAR, divi bogey. Tobrīd (četras bedrītes līdz beigām) tas deva izlīdzinātu rezultātu cīņā ar Janševicu, un trīs sitienu handikapu pret Ingmāru, kurš tobrīd jau praktiski bija samierinājies ar godpilno trešo vietu flaitā, taču tad.. Nu, jā. Tad 15. bedrīte. Paliksim pie tā, ka no viena un tā paša bunkura Ēriks izdarīja trīs sitienus. Pa vidu izdarot vēl divus no grīna pretējā pusē esošā rafa. Tā nu sanāca 9... Kam sekoja lavīna potenciālā uzvarētāja spēlē un rezultātu kartītē.
Iespēja Jānim, taču arī viņam bumbiņa spītīgi sāka meklēt rudenīgi neparocīgākās lokācijas – rafus, slīpumus un pat ūdeņus (tālākais dīķis uz 17...). Un pēkšņi itin labās pozīcijās attapās Ingmārs, kurš vislabāk tika galā ar tradicionālo uzdevumu – kļūdīties mazāk nekā to dara pretinieki. Itin eleganti tika iziets no pāris smilšainām krīzes situācijām, kas varēja beigties bēdīgi (no bunkura izcelts un ieripināts bogey uz 16., kā arī labu 100 metru attālumā aizdabūta bumbiņa no fērveja grīna uz 18.), un teju ne no kurienes – flaitā nevis trešā, bet pirmā pozīcija! Finišā ierodoties pārējiem, izrādījās, ka labs otrais devītnieks padevies arī Linardam (aplausi par tiešām jaudīgo atgriešanos jau otrajos mačos!) un Ivo, taču šoreiz – trešās un ceturtās pozīcijas vērtē. Dalīta piektā vieta ar 104 sitieniem Gundaram un Ērikam, bet Oskaram 127 – personiskais rekords šajā līgas sezonā!
Savelkot sezonas kopvērtējuma skaitļus, apstiprinājās Ingmāra uzvara – tituls trešo gadu pēc kārtas un piekto reizi – summā.
Cīņā par vicečempiona lauriem Jānis priekšā Ērikam – pateicoties pēdējā posmā iegūtajai 2. vietai, bet ceturtais – Ivo. 
Jāiebilst, ka nosauktais kvartets šosezon sadalīja visas deviņas ML uzvaras: Ingmāram četras, Jānim un Ērikam – pa divām, Ivo – viena.



17/09/2019
2019. 8.posms

Gandrīz mēnesi pēc cīņas par Matcplay titulu, kur par čempionu kļuva Ingmārs Jurisons (plašāk par to varat lasīt sadaļā "Match Play"), spēlētāji atgriezās pie stroke formāta klusajā Viesturu laukumā. Šoreiz ne pašā kuplākā sastāvā, bet tomēr. Pirmajā flaitā kopā devās Ingmārs, Ēriks un Jānis Janševics, otrajā Ivo, Jānis Jarāns un kluba iedibinātājs Kristians Rozenvalds.

Pēc pirmā devītnieka vadībā izvrizījās Ingmārs ar 45 sietieniem, kuram ar 49 sitieniiem sekoja gan Ēriks, gan Jānis Janševics. Turpat netālu, ar 53 sitieniem, seko Hoļcs, kuram pirmā aplī nervus pabojāja 3.bedrīte. Tās izspēlēšanai bija nepieciešami apaļi 10.sitieni. Jānis Jarāns salasīja 58.sietienus, savukārt Kristians 62, kas bija arī viņa pēdējie šajā dienā, jo nācās doties darba gaitās.

Lai gan rezultātu kartīte to neparāda, tomēr tas ir fakts, ka cīņā par uzvaru izšķirošie notikumi norisnājās uz 17. un 18.bedrītes. Tobrīd pēc nospēlētām 16. bedrītēm Ērikam - 83, Ingmāram - 86 sitieni.
17.(8) bedrīte - Ēriks pirmo izsit autā, otro ar dzelzi mazliet pāri grāvim. Ingmārs pāri grāvim pa labi kokos. Tad Ēriks izlemj riskēt un no apmēram 160 m gar koku zariem sit uz grīna un sitiens izrādās veiksmīgs. Ingmārs pamazām tiek līdz grīnam un abi pabeidz ar 6.
18.(9) bedrīte - Ēriks iesit pa kreisi priedēs. Ingmāram solīds sitiens fērvejā. No priedēm Ēriks izķepurojas ar divu sitienu palīdzību, taču atrodas ap 150 m no grīna. Un atkal, iepriekšējās bedres iedvesmots, ķeras pie iemīļotiem dzelžiem un sit uz grīna. Ingmārs nospēlē pieklājīgu bugiju, Ērikam 6. Kas summā dod uzvaru par diviem sitieniem - Ērikam 95, Ingmāram 97.

Kopumā var teikt, ka šajā posmā grūtākā bedrīte Viesturos izrādījās 3.(12), kur pieciem no sešiem spēlētājiem vienā no apļiem bija jāpatērē 9, 10 vai pat 11 sitieni.


30/07/2019
2019. 6.posms

Šodien Ozo tika aizvadīts gana interesants MGL 6.posms.
Vispirms jau, pēc darbiem Ukrainā, golfā atgriezās Rihards Lepers.
Bet Riharda Lepera atgriešanās nobāl Linarda – priekšā. Pēc PIECU!!! gadu pauzes ar mums atkal kopā bija Linards Lapa.
Gundars ar Jāni Janševicu gāja divatā, sekoja Ingmārs ar Ēriku, tad Hoļcs, Linards un Jānis Jarāns un tad brāļi Leperi. Un kā izrādījās vēlāk, lielākā cīņa notika katra flaita iekšienē (vienīgi Linards neiesaistījās Hoļca un Jāņa Jarāna duelī).
Ja ne gluži pirmajā aplī, tad otrā sākumā Gundars un Jānis Janševics uzvarētāja noskaidrošanu atstāja Ingmāra un Ērika ziņā. Turklāt Ingmārs un Ēriks pēdējās divās bedrītēs darīja visu, lai uzvarētu partneris - abiem 17. un 18.bedrītē pa 7. Lai nu kādiem ceļiem, sitieniem, cauri zālēm un bunkuriem, beigu galā Ērikam 93, Ingmāram 94 un Ērika Kundziņa pirmā uzvara pēc pauzes!
Gundars un Jānis Janševics pēc pirmā apļa no līderiem īpaši daudz neatpalika, īpaši jau no Ingmāra - ĒK 45, IJ, 48, JJ 49, GG 50. Pirmais padevās Janševics, kurš dīķī ap 12 un 13 bedrīti kopā iesita trīs bumbiņas. Gundaram bogijs 11ajā tik slikti nemaz neizskatās, tikmēr Ēriks un Ingmārs te iespēja bērdijus. Sekoja 8. sitieni 14ajā un no cīņas par uzvaru izstājās arī Gundars, kuram par sitiena tiesu izdevās nosargāt 3.vietu.
Arī cīņā par piekto vietu valdīja neiedomājama laipnība - Hoļcam un Jānim Jarānam pēdējās trijās bedrītēs trīs 8nieki. Beigās par sitiena tiesu labāks bija mūsu divdiennieka uzvarētājs Hoļcs - 111 pret 112. Linards pirmo maču piecos gados pabeidza ar 123 sitieniem.
Brāļi Leperi šoreiz nebija vienādās pozīcijās. Kamēr Rihards Ukrainā smagi strādāja, Oskars cītīgi trenējās, kas arī atspoguļojās rezultātu kartē - OL 136, RL 159.


 

16/07/2019
2019. 5.posms

Lietus, lietus, lietus…

Grēku plūdi tie noteikti nebija, tomēr otrdien Viesturu pirmajā devītniekā lija nepārtraukti. Kurpes žļerkstēja, cimdi bija jāmaina, un ūdens sūcās cauri lietus jakām un biksēm. Un tikai Ingmāram lietus izrādījās bijis nebijis - 45.

Tas otrajā aplī pārējiem faktiski ļāva cīnīties vien par otro vietu. Tajā neliels pārsvars bija Ērikam - 51. Ar 52 sitieniem sekoja Hoļcs, Gundars un Jānis Janševics. Jānim Jarānam pirmajā devītniekā 59, Oskaram 70.

Spīdoši otro devītnieku nospēlēja Hoļcs - tikai divi sešinieki un 43. Līdz priekšpēdējai bedrei līdzi turēja arī Gundars, tomēr 8 uz 17(8) bedres, kam sekoja bogijs pēdējā bedrē, Gundaram Galkinam ļāva iespēt vien 44 - kopā 96 un 3.vieta.

 17(8) bedre ne tā veiksmīgākā bija arī Jānim Janševicam un Ērikam - 7 un 8, turklāt Ērikam baranka arī 10(1) bedrē. Rezultātā 98 Jānim Janševicam un 101 Ērikam. Jānis Jarāns lietus posmu beidza ar 116, Oskars, iebiedējot klāt neesošo un muguru dziedējošo Normundu, - 128.

Ak jā - Ingmārs otro apli, tāpat kā Hoļcs, nospēlēja ar 43 sitieniem - kopā 88 un pārliecinoša uzvara!

 

03/07/2019
2019. 4.posms

Hip Hip Urā - pēc, iespējams, divām labākajām karjeras golfa dienām Hoļcs izcīnīja skaistu uzvaru mūsu divdienniekā.

Ja pirmās dienas Viesturu 95 nebija milzīgs pārsteigums - arī pirms gada Ivo Viesturu divdienniekā nospēlēja 95 - tad 91 sitiens Ozo laukumā ir atkārtots karjeras rekords. Turklāt rekords ar nopietnu stāžu.

Abās dienās Hoļcam izdevās kopumā viss - slavenie vudi no visām iespējamajām vietām, tuvā spēle, gan piesitot pie karodziņa, gan ripināšana. Līdz ar to likumsakarīgi brīnišķīgi rezultāti abās dienās.

Viesturos Hoļča ķīļūdenī izveidojās pamatīgs sekotāju bariņš - Ērikam un Jānim Janševicam pa 100, Gundaram un Ingmāram pa 101. Mazliet vairāk bija Jānim Jarānam, savukārt Normunds principiālajā duelī ar Oskaru Viesturos izpildīja par 4 sitieniem mazāk.

Otrajā dienā Ēriks un Jānis Janševics mēģināja ķert Hoļcu rokā. Vai pareizāk sakot, neatlaist vēl tālāk - Ivo sāka ar diviem bogijiem, bet Ēriks un Jānis Janševics dabūja arī pa sešiniekam. Pirmais devītnieks līderu flaitam gandrīz identisks - 45, 46, 46. Kas nozīmēja, ka visam bija jāizšķiras otrajā devītniekā. Ērikam tā arī notika. 13. bedrītē divi ūdeņi, bunkurs un 11. Jānis Janševics vēl turējās līdz pat pēdējām bedrītēm, tomēr arī ar 90 uzvarai šoreiz bija par maz.

Arī Gundaram un Ingmāram pretargumentu Hoļca spēlei šoreiz neatradās. Jānim Jarānam augstāk par Viesturu pozīciju pacelties neizdevās, bet Oskara un Normunda duelī vecums neatnāca viens - otrā devītnieka sākumā Normundam savilka muguru, un cienījamais skatuves mākslinieks mačus nepabeidza. Preses centra vadītājs sazinājās ar turnīra galveno ārstu, kurš ziņoja, ka mirstamā vaina nav, bet cik nopietns savainojums ir Rutuļa kungam, būs zināms tuvāku dienu laikā.

 

12/06/2019
2019. 3.posms

Baltās un karstā tuksneša saules Latvijas versija piebeidza mūsu čempionu…
Ingmāram brauciens ar laivām nedēļas nogalē nozīmēja dienu bez golfa otrdienā :(
Jāsaka uzreiz, Jānim Janševicam to izdevās izmantot…
Jānis Janševics ar Hoļcu devās pirmajā flaitā. Divi 6nieki pirmajās bedrēs par neko labu gan sākumā neliecināja. 6nieki arī kopumā iezīmēja Jāņa Janševica dienu - deviņās! bedrītēs Jānis Janševics bija nepieciešami 6 sitieni. Tomēr tā kā citās lielās auzās neiekūlās, beigās sanāca 98 sitieni. Hoļcam tik labi nevedās… Kaut kur nepaklausīja Ivo slavenais vuds, kaut kur galvassāpes sagādāja tuvā spēle un kopā 112 sitieni.
Ja Jāni Janševicu un Hoļcu zibens un spēcīgā lietusgāze praktiski neietekmēja, tad Ērikam, Gundaram un Jānim Jarānam zibens šautras un atvērušās debess slūžas rezultātus neuzlaboja (tas tā, lai būtu ļoti maigi). Pēc pauzes 7.bedres vidū sekoja pa devītniekam, arī kādam desmitniekam. Beigās Ērikam 102 (tikai par četriem sitieniem vairāk kā Jānim Janševicam!!!), GG 109 un Jānim Jarānam 115.
Trešajā flaitā Normundam izdevās apspēlēt abus brāļus Leperus. Rihards šoreiz no komentāriem atturējās, un arī Oskars nevēlējās pārāk iedziļināties atmiņās par MGL 3. Tomēr pēc Oskara Lepera balss intonācijas varēja nojaust, ka Norča var gatavoties uz nopietnu Oskara revanšu.
Un tagad vēl kāda ārkārtīgi svarīga ziņa - Ēriks ir atdzīvinājis www.lmgk.lv!!!
Aktualitātes mēs ar Ēriku sakārtosim, un jau tagad var gremdēties nostalģiskās atmiņās par mūsu vēsturi līdz pat 2000.gada pirmajam Mediju kausam.

 

29/05/2019
2019. 2.posms

Ne pārāk bieži, tomēr arī Mediju golfa līgā reizēm top vēsture.
Kāds Viesturu 18 bedrītes nospēlē ar 83 sitieniem.
Kā jau minēju iepriekš, Ēriks šobrīd rūpējas, lai mūsu lapa atkal būtu apskatāma. Tikmēr, runājot par MGL vēsturi jums jāpļaujas uz manā datorā esošajiem failiem.

Un tātad…
Pēdējo 10 gadu laikā nevienam nav pārāk bieži izdevies nospēlēt Viesturus ar 83 sitieniem.
Lai cik tas būtu neticami (es ceru, kas tas vairumam no mums ir neticami), vairāk kā trīs gadu laikā neviens cits bez Ingmāra Viesturos nav uzvarējis. Šajā periodā Ingmāra labākais rezultāts bija 89 sitieni 2017.gada 11.jūlijā.
2016.gada 14.jūnijā šobrīd darbos un citos turnīros iegrimušais Artūrs Šēnhofs Viesturus izspēlēja ar 88 sitieniem. Ļoti labs rezultāts! Pēc kura sekoja sešas! mistera Jurisona uzvaras. Vēl pirms diviem gadiem, 2014.gada 9.septembrī Ingmāra kartē tika ierakstīti 84 sitieni.
Atkāpjoties vēl tālākā pagātnē mēs lēnām ieslīgstam Gata Šļūkas ērā. Starp šīm divām ērām pa nejaušai uzvarai Viesturos svinējuši arī Ēriks, Jānis Jarāns, Gundars un pat Janševics. Šajos gadījumos uzvaras tika izcīnītas ar attiecīgi 91, 92, 103 un 94 sitieniem.
Tā nu slīgstot Golfa Karikatūru Meistara ērā, mēs esam sasnieguši kulimināciju. 2010.gadā Gatis Viesturus nospēlēja ar 82 un 2007.gadā ar 81 sitienu!
Tātad nu jau 12 gadus nevienam nav izdevies Gati pārspēt. Ne Šēnhofam, ne Tripānam. Un arī ne Jurisonam.
Tomēr jebkurā gadījumā 83 sitieni ir pēdējo 12 gadu trešais labākais rezultāts - apsveicam Ingmāru!
Turklāt Gata rekords noturējās mata pašā galiņā. Ingmārs 18 bedrītes pabeidza ar +13. No kā +6 tika sakrāti pēdējās trijās bedrītēs. Iespējams, uz mirkli pazuda koncentrēšanās - 16.(7) bedrītē no labas situācijas aptuveni 12-15 metrus pirms grīna pēc pirmā sitiena, Ingmārs iekrāja 5 sitienus. Sekoja grāvis, fērveja bunkurs 17.(8) bedrītē un 7 sitieni. Un finišs ar bogiju 18.(9) bedrītē…
Ingmāra spīdošās spēles ēnā palika Ērika atgriešanās pēc gandrīz divu gadu prombūtnes. Kundziņa kungam lielākais klupiens bija 7 sitieni otrā apļa 3.bedrītē. Eleganti sitieni ar dzelžiem, pietiekami laba tuvā spēle un laba ripināšana ļāva Ērikam no Ingmāra superrezultāta atpalikt tikai 5 sitienus!
Hoļcs un Jānis Janševics dalīja 3.vietu, Gundars pēc 45 pirmajā aplī, aizlūza otrajā. Jānis Jarāns pēc lielā ziemas pārtraukuma jau nospēlēja labāk kā Ozo un Oskaram Leperam izdevās apspēlēt Norumundu Rutuli.
Uzvarētājiem, spīdoši spēlējošajiem un arī visiem pārējiem jau 11.jūnijā būs iespēja labot Ozo rekordus!

07/05/2019
2019. 1.posms

Ne Jānis Janševics, ne Jānis Jarāns šajā dienā nespēlēja pārāk labi. Un arī Gundaram Galkina un Hoļcam tā briesmīgi nebija ar ko lepoties. Varu diezgan droši apgalvot, ka Jānis Janševics ar neko spīdošu nerēķinājās (kā izrādījās vēlāk, ar 97 sitieniem būtu dīvaini, ja viņš rēķinātos ar kaut ko citu kā neko īpašu). Principā Jānim Janševicam sekmes varēja būt drusku citādas (tikai tīri un absolūti teorētiski, vienlaicīgi apzinoties, ka arī Jānim Jarānam, Gundaram un Hoļcam pilnīgi noteikti sekmes varēja būt drusku citādas). Bet… 16.bedrītē pēc trešā sitiena bumbiņa nonāca fērveja gala bunkurā pie 14.bedres fērveja. Tas pats par sevi nebūtu vēl nekas, bet kā jau krietnā golfa spēlē pienākas, bumbiņu bija iespējams sist tikai atpakaļ, prom no karoga. Astoņi. Un tad vēl mērķtiecīgi un talantīgi nospēlēta 18.bedrīte. Septiņi. Un kopā 97.

Gundars šoreiz izvēlējās stabili nospēlēt abus devītniekus - 54 un 53. Viņa gadījumā pat labāk īpaši neakcentēt, ka varēja arī drusku citādi. Jo jau 28.maijā, Gundars to centīsies īstenot dzīvē. Līdzīgi arī ar Hoļcu, kurš sakrāja 108 sitienus. Kaut kur bija arī Jāņa Jarāna rezultāts, bet kaut kā uz sitienu nevaru atrast…

Bet tagad par svarīgāko 7.maijā. Par Ingmāru. Viņš spēlēja… Viņš centās… Viņam… Nūūū… Viņam nelidoja. Viņam neripoja. Nevis, ka vispār. Jo vispār jau lidoja un ripoja, bet ne īsti tur, kur vairāk būtu vēlējies pats Ingmārs. Rezultātā 100 sitieni. Kamēr Ēriks uz jaunā servera liek mūsu lapu, es ātrumā nepateikšu, kad Ingmāram pēdējo reizi būtu bijuši 100. (Kā vēlāk Ēriks noskaidroja, Ingmāram 3.07.2018. MGL 3.posmā OZO bija 101), bet 7.maijā bija. Un līdz ar to uzvarēja, tas, kurš šoreiz uzsita drusku mazāk…