Arhīvs: Jaunumi 2020

06/10/2020
2020.gada 9.posms. Ozo.

Pēdējā posmā spēlēt griboši un varoši bija Ēriks un Ingmārs (diezgan saprotami), Gundars, Hoļcs, Normunds un Jānis Jan. Izloze abiem titula pretendentiem par partneri izvēlējās Hoļcu.

Droši vien varam neievērot striktu hronoloģisko principu, vispirms pastāstot par čempionu flaitu. Visiem iesākot ar 5 uz starta bedrītes grīna, pirmās problēmas laukums sagādā Hoļcam - otrās bedrītes bunkuri un biezais rafs izrādās pārāki par Hoļca spēli ar dzelžiem un ierasto vudu. Kas rezultējas ar desmit sitieniem. Nākamais cīņā ar laukumu kapitulē Ēriks, uz 3. bedrītes sazīmējot pāri grīnam vairākas "varavīksnes": bunkurā, no bunkura - kalniņā mežā, no turienes - atpakaļ bunkurā, tad - atkal mežā, un tikai tad uz grīna. Rezultātā - astoņi... Jāatdzīst, šis nebija vienīgais bunkurs, kurā Ēriks šajā dienā pabija. Kopumā tādi bija septiņi... Tikmēr Ingmārs pirmo deviņnieku spēlē gana stabili un precīzi (ar sev pavisam neraksturīgiem pāriem uz abām PAR5 bedrītēm), pēc pirmā apļa uzrādot 47. Hoļcam 54, Ērikam - 56.

Ar šādu spēli pretendēt uz uzvaru Ēriks nekādi nevarēja, un patiešām - sezonas līderim izdevās sakoncentrēties un otro apli uzsākt daudz pārliecinošāk. Tikmēr Ingmāra spēlē piezogas stresiņš, un sākas amerikāņu kalniņi: trīskāršais bogijs (uz 10.), pārs (11.), trīskāršais bogijs (12.), pārs (13.), trīskāršais bogijs (14)... Pa līdzīgu trajektoriju vizinās arī Hoļcs, kamēr Ēriks uzņēmis bogija lidojuma augstumu, un ar to ir gana, lai trīs bedrītes līdz beigām deficīts līdz Ingmāram būtu vairs tikai četri sitieni. Uz 16. vienu ļauj atspēlēt Ingmāra trīs ripinājumi, bet uz 17. konkurentam vispār katastrofa - astoņi sitieni. Taču arī Ērikam roka mazliet notrīc, izdodas dabūt bumbiņu bedrītē tikai ar septīto sitienu, un patiesības mirklis tiek atstāts uz sezonas pēdējo bedrīti...

Ēriks tobrīd atzīst, ka šodien lielu cerību pašam izcīnīt uzvaru vairs nav, tādēļ atliek cerēt uz Jāņa vai Gundara veiksmīgu spēli. 18. bedrītē gan Hoļcam no 180 m, gan Ērikam no 150 m (pašiem nemaz uz to necerot) izdodas ar otro sitienu tikt uz grīna, kuru vēl nebija pametuši cīņu biedri Jānis, Gundars un Normunds. Par to savu neapmierinātību (pamatotu!) metrus simts mēroja izteikt Jānis. Vai nu tas, vai kas cits, taču abiem tālsitējiem beigās sanāk ripināt trīsreiz, kamēr Ingmārs tiek galā klasiskāk, un iznākumā visiem pa pieci - gluži, kā uz pirmās bedrītes, dienu iesākot. Tā nu Ingmāram sakrājies apaļš 100, Ērikam - 102, bet Ivo - 110 sitieni. Bet čempiona liktenis šoreiz izšķīrā pirmajā flaitā...

NEčempionu flaitā kopā gāja Gundars, Normunds un Jānis Jan. Norča ierasti pirmo bedrīšu laikā vēl tikai modās (10 un 8), bet GG un JJ sāka pieklājīgi - ar bugijiem un vienu dubulto. Gundaram pirmā 'bedre' trāpījās uz 4.bedrītes, kur tika salasīti 9 sitieni. Normunds trešajā palika soli no PAR, un arī sestajā tika pie pieklājīga dubultbugija. Septītajā Gundara draiveris aizsūtīja bumbiņu meklēt laimi tur, kur tās nav - Ķīšezerā. 8. Normunds, savukārt, ar golfa pasaulē ne tik tīkamo ciparu 8 pabeidza pirmā devītnieka pēdējās trīs bedrītes. Pēc pirmā apļa JJ 46, GG 53, NR 69.

Otro devītnieku Gundars sāka ja ne izcili, tad ļoti labi - 5, 5, 5. Jāņa draivs 10ajā aizsniedzās līdz ezera ūdeņiem, tomēr bugijs tika izglābts. Normunds pēc ne tik veiksmīgās 10ās bedres turpināja solīdi - 5 un 7. Un tad nāca 13.bedre (šoreiz elpa nav jāaiztur, būs tikai labas un vēl labākas ziņas). JJ aizsita 45 grādus pa labi 12ā grīna virzienā, bet no turienes tomēr tika pāri dīķim. GG tas izdevās ar pirmo reizi. UN - arī Normunds tiek pāri citreiz tik nežēlīgajiem ūdeņiem. JJ un GG tiek pie bugijiem, bet Norča pieripina un ieripina - PAR!!! Jāsaprot, ka no 14ās sitot pirmajam, NR jutās kā skaistu Paula kunga meldiņu klausoties. Vai dziedot. Bet tas jau vairs nav tik svarīgi. Pēdējās bedres mākslinieks nospēlēja pieklājīgi, kopā savācot 130 sitienus - ļoti cienījams rezultāts. Gundaram pēc bugija uz 14ās sākās grumbuļaināks ceļš uz sezonas finišu - 6, 8, 5, 7 un 104. JJ uz 14ās gan atrada krūmu biezokni, bet neatrada (īpaši arī necentās) bumbiņu tajā un bija spiests kartiņā ierakstīt mazliet augstāk jau aprakstītu cipari - 8. Toties tam sekoja divi PAR, divi bogiji un beigās galīgi nesliktie 92. Ar to Jānim bija gana pirmajai uzvarai sezonā, kas, savukārt, titulu un "MGL kausu" (pēdiņas jāsaprot burtiski) ļāva pirmo reizi iegūt Ērikam!

22/09/2020
2020.gada 8.posms. Viesturi.

Mediju līgas priekšpēdējam posmam Viesturos vajadzēja sniegt atbildi uz jautājumu, vai Ēriks jau var tikt sumināts kā sezonas kopvērtējuma čempions, vai tomēr atrisinājumu nesīs tikai pēdējie mači jau Ozo laukumā. Kā bija sarēķinājis Hoļcs, lai tā notiktu, jāuzvar Ingmāram, bet Ērikam jābūt ārpus Top-2. Aklā izloze abus sadalīja pa atšķirīgiem flaitiem – par spīti tam, ka trīs aizkavējušos kungus (Gundaru, Hoļču un Afanasiju), kas nevarēja būt klāt nedz izlozē, nedz starta brīdī, nācās salikt spēlēšanai kopā, tee kociņa izvēlēm atstājot tikai sešus spēlētājus.

Pirmie laukumā devās Jānis Janševics, Ēriks un Normunds Rutulis. Netipiski sev Ēriks sāk ar divām bumbiņām autā. Līdzīgi gadījās arī Normundam. NR, kurš trešo bedrīti izspēlē ar 14, no abiem līgas veterāniem saņem nelielas pamācības tehnikas un taktikas uzlabošanai, ko mākslinieks tūlīt liek lietā un tas dod momentānus rezultātus. Uz 4. gūst PAR un uz 7.bija 0,5m PAR ripinājums, kuru sabojāja tikai nevajadzīga steiga. Pretējā gadījumā Normunds būtu stājies uz 8. tee pirmais! Taču golfā spriest par to kā būtu, ja būtu var bezgalīgi. Tikmēr Jānis spēlē stabili un pirmajā aplī lielākais kartiņā ierakstītais cipars ir 7. Lielākās problēmas sagādā puterējumi, kas ir starp 1-2 m, kuri spītīgi ripo bedrītēm garām, tādējādi liedzot biežāk ierakstīt kādu PAR. Ēriks, pēc neveiksmīgā starta, ātri saņemas un turpmākās bedrītēs tikai vienreiz nospēlē ar 7, divreiz gūstotot PAR (uz 4. un 6.), pārējie bugiji. Šāda spēle ļauj noķert un pat par vienu sitienu apsteigt spēles partneri Jāni. Pēc pirmā apļa Ērikam 49, Jānim 50, Normundam 66.

Otrajā flaitā laukumā devās Gatis, Ingmārs un Linards. Jāpiebilst, ka pirmajam šis bija šosezon tikai otrais Mediju līgas mačs, bet līdz šim vienīgo – uz tieši Viesturos – viņš bija uzvarējis. Tiesa, šoreiz jau ar pirmo sitienu Gatis nonāca uz kreisā blakus fērveja, kas – nedaudz aizsteidzoties notikumiem pa priekšu – viņam izrādījās šīs dienas vizītkarte: teju katru otro bedrīti viņš veica pa apvedceļiem... Pirmais devītnieks atnesa gan trīskāršu, gan četrkāršu un pat pieckāršu bogiju, un tikai PAR un 7. un 8. ļāva pavisam nenoslīdēt no ceļa. Iespējams, sakritība, iespējams, ne, taču šī minisērija māksliniekam izdevās uzreiz pēc tam, kad bija iemalkots konjaks – pie sestā grīna, kur Ingmāram izdevās ieripināt bērdiju. Tas papildināja divus jau esošos PAR, arī sliktākā bedre bija vien dubultais bogijs, kas pirmā devītnieka noslēgumā deva pavisam solīdus 42 sitienus. Gatim 52, bet Linardam, kam īsti negribēja klausīt pat ierasti jaudīgais draiveris, savācās 63.

Iemesls kādēļ trešajā flaitā nonāca trīs LMGK kluba vecbiedri – Galkins, Vaidakovs un Krumholcs ir visai prozaisks. Viņi uz sacensībām ieradās ar 15 minūšu nokavēšanos. Paldies dievam, ka nav vecie, stingrie laiki, jo tad katram no viņiem sekotu divu sitienu sods. Censoņu spēli pirmajā aplī varētu iedalīt divos posmos – līdz 6.bedrītei un pēc 6.bedrītes. Hoļcs šajā nogrieznī izceļas ar vairākiem interesantas trajektorijas vudiem, kur bumbiņa sākumā lido augstu virs kokiem pa kreisi, bet beigās piezemējās fērveja vidū, kā arī vērojama viņa nesapratne ar dzelžiem. Tas rezultējās ar vidēji 6 sitieniem uz katras bedrītes (pa vidu gan gadās viens PAR 4 un viens 7nieks). Savukārt Gundaram šajā posmā lielākās problēmas sagādā sapratne ar draiveri. Nesaskaņu rezultātā viens auts, viens dīķis, viens norauts sitiens, kā arī lielisks sitiens 5.izsitiena vietā, bet, diemžēl ļaunie golfa rūķi nozog bumbiņu, un, spēlējot vēl vienu bumbu, rezultātu kartītē parādās divciparu skaitlis. Ja jāraksturo Afanāsija spēle šajā etapā, tad viņš spēlē kā jau golferis, kurš ir apguvis golfa pamatprasmes, bet nūjas rokās ņem ar intensitāti 1-2 reizes gadā. Tas arī redzams rezultātu kartītē – divi dubultbugiji un pārējie cipari krietni lielāki. Un tad seko 6.bedrīte. Sen, senos laikos, ap gadu tūkstoša miju, Vaidakova kungs šo bedrīti nospēlēja ar 29 sitieniem. Vai nu tādēļ, ka šis sasniegums Jura psihikā ir atstājis tik dziļas pēdas, vai arī tādēļ, ka abi šī notikuma aculiecinieki Gundars un Hoļcs nepaslinkoja to atgādināt, Kas Jauns žurnālistam bedrīte atkal sagādā problēmas. 29 sitienus gan neizdodas sakapāt, jo meistarības līmenis ir audzis, bet 11nieks kartītē tiek ierakstīts un garastāvoklis sabeigts uz visu spēli. Tālāk seko 9 sitieni PAR trīs bedrē, divi sniegavīri un 76 sitieni pēc pirmā apļa. Hoļcs šajā bedrītē uzsāk nelielu spurtu – nopelna PAR, kuram seko trīs piecinieki pēc kārtas un pirmo apli viņš noslēdz ar 49 sitieniem. Savukārt Gundars palēnām sāk atrast sapratni ar draiveri un pēc 9.bedrītēm finišē ar 57 sitieniem.

Otro apli uzlabot izdodas tikai Normundam, kurš veiksmīgi spēj izvairīties no divciparu skaitļu rakstīšanas kartiņā. Pamazām apguvis vecmeistaru ieteikumus, Normunds nepieļauj rupjas kļūdas un veic vairākus lieliskus sitienus, brīžiem pārspējot veterānus. Ērikam otrais aplis nepadodas tik veiksmīgs, tomēr izvairīšanās no lielām nepatikšanām ļauj saglabāt rezultātu stabilu. Brīžiem neveiksmīgi stieni mijas ar ļoti izciliem, kā piemēram 12. (3) ar 5. sitienu Ēriks bija 90 m attālumā no grīna, tomēr ar nākamo izdevās piesist 15 cm no karodziņa. Pretēji 14. (5), kur ar trešo sitienu no līdzīga attāluma, Ēriks raida bumbiņu dziļi mežā aiz grīna, bedrīti nobeidzot ar 8. Jānis otro devītnieku spēlē stabili un kopumā labāk kā pirmo. Līdz 18.bedrītei Jānis bija atguvis vadību par 1.sitienu savstarpējā cīņā ar Ēriku. Tomēr uz 18. tee, līdz šim lieliski sevi pierādījušais vuds, šoreiz pievīla un bumbiņa lido pa labi mežā. Tas vēl nebūtu nekas traks, tomēr to izdodas atrast krūmāju viducī. Pēc sērijas - drops ar sodu, sitiens atpakaļ krūmā, vēlreiz drops ar sodu un čips ārā, Jāņa pacietības mērs bija pilns un par neveiksmīgo spēli sodīts tika ne tikai vuds, bet visa soma. (skat. foto). Līdz grīnam spēlētājiem omu un spēli vēl pabojā Viesturu tūristi, kuri sitiena brīdī sāk skaļi runāt pa telefonu un uzmācīgi tuvu stāvēt un vērot sitienu. Pēc otrā apļa Ērikam 50 (kopā 99), Jānim 52 (kopā 102), Normundam 60 (kopā 126).

Otrajā flaitā pārāk atslābinājies, otro apli ar neglītu astoņnieku iesāka arī Ingmārs, tomēr turpinājumā vaļības atļāvās vēl tikai pāris reižu (piemēram, aizripinot garām no 20 cm attāluma uz septītā grīna...), un kopumā noturēja gan buru, gan pienācīgā attālumā – arī Gati. Kurš, starp citu, nu jau spēlēja stabilāk (arī no blakus fērvejiem), un ar 46 sitieniem otrajā devītniekā nodrošināja sev 98 dienas summā. Jā, tieši tā – par vienu mazāk nekā Ērikam, kas nozīmēja: oktobrī Ozo laukumā vēl būs, ko dalīt, jo savu priekšnosacījumu – uzvarēt – Ingmārs (90) realizēja.

Trešajā flaitā otrā devītnieka pirmās divas bedrītes Gundars un Hoļcs iesāk līdzīgi (6 un 4), taču viņiem vairāk nākas domāt nevis par spēli, bet par to, kā mierināt Afanāsiju, pēc katra kaut cik jēdzīga viņa izdarītā sitiena, izsakot golferim komplimentus. Vaidakova kungs arī pats saprot, ka drīz nokaitinās savus flaita biedrus, tādēļ, izmantojot savu pazīšanos ar golfa kluba personālu, pasūta alu uz trešās bedrītes. To piegādā pats laukuma grīnkīpers Artūrs. Alus daļēji palīdz, gaušanās uz laiku rimstas, bet nevarētu īsti teikt, ka tas atspoguļotos rezultātu kartītē – cipari birst apmēram tādi paši kā pirmajā aplī. Hoļcs un Gundars joprojām turpina spēlēt diezgan līdzīgi, te nedaudz paklūpot vienam, te otram. Un tad atkal seko liktenīgā Vaidakova bedrīte. Afoņa līdz fērvejam tiek pēc divkāršas paviesošanās grāvi un bedrīti noslēdz ar duci sitienu. Smalko aprindu aprakstītājs no jauna ir gatavs uzsākt čīkstēšanu, par to ka viņam pazudis svings, ka sačakarēta roka un ka golfa preču ražotāji neražo cimdus abām rokām. Bet, tad attapīgais Hoļcs atceras, ka viņa somā stāv pilnīgi nelietots kreiļa cimds, ko viņš, sava stulbuma dēļ ir iegādājies Sportdirektā. Uzdāvinot šo cimdu Vaidakovam, flaitā tiek nodrošināts miers līdz sacensību beigām. Turpinājumā Afoņa tiek pie viena dubultbugija un diviem cipariem, kas lielāki par dubultbugiju. Rezultātā tas dod 78 sitienus otrajā aplī un 154 summā. Gundars un Hoļcs izšķirošo nogriezni nospēlē identiski – bugijs, bugijs, dubultbugijs. Galkina kungam tas dod 52 sitienus otrajā aplī, un 109 sitienus summā, bet Hoļcam 51 sitiens un 100 summā. Iespēja tikt pie divciparu skaitļa radiožurnālistam bija, jo 8.bedrītē pēc otrā sitiena viņa bumbiņa atradās uz grīna. Bet diemžēl trīs puti.

18/08/2020
2020.gada 6.posms. Ozo.

Ar sezonas dramatiskāko finišu, trim kopvērtējuma līderiem satilpstot viena sitiena ietvaros, Ozo laukumā noslēdzās MGL sestais posms. Pārspēlē ar Ingmāru savu sezonas līdera statusu apliecināja Ēriks, sperot platu soli pretī savam pirmajam MGL titulam.

Kaut gan golfa izlozē tradicionālie gravitācijas spēki tika apšaubīti (un pat apsūdzēti), sacensību pirmajā flaitā Jāņa Janševica gaisā ierotētais tee kociņš ne pirmo reizi saveda kopā viņu un Ingmāru. Un šoreiz spēle iesākās labi abiem. Diviem Ingmāra ievada bugijiem un pāram (3. bedrīte) Jānis uzreiz nolika pretī divus savus (4. un 5.), un šādi plecs plecā cīņa arī turpinājās – te vienam, te otram. Kā rezultātā pusceļā likumsakarīgs un arī matemātiski solīds neizšķirts – abiem pa 45. Jānim šoreiz uzticami kalpoja draiveris, Ingmāram – neticami sekmējās čipi no metriem 80-100, un vienubrīd jau likās, ka abi sadomājuši šodien pačamdīt, kas notiek tur, lejā – zem 90. Taču otrajā devītniekā...

Otrajā flaitā izloze kopā salika golfa apskatnieku Galkina kungu un prāta spēļu maģistru Hoļcu. Ja būtu jāizdomā nosaukums notikumiem pirmajās deviņas bedrītēs, tad pirmais, kas nāk prātā ir abu censoņu bērnības blokbasteris par lietuviešu meža brāļiem “Neviens negribēja mirt”. Spēle, skatoties no malas, vairāk atgādināja mačpleju, jo neviens no dueta īpaši nedomāja par kopējo rezultātu, bet par galveno uzdevumu uzstādīja nospēlēt bedrīti labāk nekā pretinieks. Tādā garā spēlējot abiem sāncenšiem līdzīgs rezultāts 51. Trīs lietas, kas būtu jāizceļ šajā devītniekā: 1) Gundars kādas trīs reizes izglābjas nodemonstrējot izcilas prasmes spēlē no bunkura (aizsteidzoties notikumiem priekšā, tas pats notiek arī otrajā devītniekā); 2) Hoļcs kādas trīs reizes neieputerē no distances, kas mazāka par metru (aizsteidzoties notikumiem priekšā, tas pats notiek arī otrajā devītniekā); 3) Hoļcam 7.bedrītē padodas puts, kas, iespējams, viņam ir labākais šajā desmitgadē. Bumbiņa tiek iesista no 15 m attāluma pa ceļam pārvarot uzkalniņu. Jāpiebilst, ka Hoļcs šo bedrīti izspēlē ar PAR.

Trešajā flaitā laukumā devās Ēriks, Linards un Jānis Jarāns. Pirmā bedrīte nāk ar pazaudētu bumbiņu Ērikam, rezultātā 9, Linards un Jānis arī iešūpojas pamazām LL-7, JJ-6. Jānis seši atzīst par labu esam un tā arī turpina – otro un trešo bedīti izejot ar 6, bet ceturtajā, izdzīvojies pa mežiem fērveja abās pusēs, to nolēma dubultot -12. Tikmēr Linards otrajā bedrītē izlēma izmēģināt veiksmi ar 5 vudu un no 170 m piesit apmēram 4 m no karodziņa. Tomēr puteris vēl nav gana silts un stabila PAR vietā šoreiz bugijs. Pēc neveiksmīgā starta Ēriks ir saņēmies un gūst divus PAR pēc kārtas, kam seko divi bugiji. Tomēr citiem šī diena par Ēriku paliks atmiņā par viņa bubināšanu, kura cietējs pārsvarā bija Normunds Rutulis. Sākotnēji tā bija Normunda skanīgā balss, kas pat klusi runājot (tā vismaz to apgalvo dziesminieks) skan pāri visai ceturtajai bedrītei līdz pat grīnam. Tad pēkšņi Normunda izcilie tālsitieni ar draiveri, kas piezemējās tālāk par Ērika iespēto!!!, kur Ēriks otro sitienu vēl nav paspējis izsist. Tad Ērika neapmierinātība ar flaitu izkārtojumu… Tam visam vajadzēja liecināt par sliktu rezultātu, tomēr pēc 9 bedrītēm Ēriks kartiņā raksta 47, Linards 55, JJ-69.

Atgriežamies pie pirmā flaita - Ingmāra un Jāņa Jan. Nekas nav mūžīgs, īpaši jau kvalitatīvs golfs amatiera izpildījumā. Pirmais izdreifēja Ingmārs – ar diviem autiem uz 14. tee. Kaut sūce tika operatīvi aizdarīta (izglābts deviņnieks un bogijs nākamajā, 15. bedrītē), galvā tā bija palikusi – rezultējoties astoņniekā uz 16. Un tieši te aisbergu aizķēra arī Jānis – šķietami redzot pa labi nomaldījušos bumbiņas atsitienu no bērza stumbra, bet... Tikai šķietami. Skrējiens atpakaļ uz tee, un – desmitnieks... Tiesa, arī te reabilitācija sanāca godam – ar pāru uz 17. grīna. Un te nu abi sāncenši secināja, ka pirms pēdējās bedrītes savstarpēji sanāk neizšķirts. Kurš būs uzvarētājs?!
Aizsteidzoties notikumiem priekšā, atbilde: neviens... Bet – par visu pēc kārtas. Ingmārs ar diviem sitieniem 120 metrus no grīna, Jānis – 15. Un jau kārtējo reizi šajā dienā – Ingmāra sistā bumbiņa slaidi piezemējas uz grīna un apstājas centimetrus 60-70 no karoga. Jānim tikmēr mazliet par stipru un... Divi ripinājumi vs. viens ripinājums nozīmē bogijs vs. pārs un 94 vs. 93 rezultātu kartītē... Taču dušā Ingmārs nesteidzās, un – pareizi darīja. Jo izrādījās, ka šodien nāksies spēlēt vēl vienu bedrīti.

Gundaram un Hoļcam otrā devītnieka pirmās divas bedrītes atgādina pirmo apli – neviens nepadodas, bet tad seko 12.bedrīte, kuru Hoļcs labāk par 8 nav nospēlējis kādus trīs gadus. Šī reize nav izņēmums, tikai veids, kā golferis to izdara, ir cits. Ja parasti liktenīgs ir otrais vai trešais sitiens, kad tiek ielādēts dīķī pie grīna, tad šoreiz radiodarbinieks izvēlas visu atrisināt ar pirmo sitienu, raidot bumbiņu garajā zālē metrus 20 no izsitiena vietas. Sitiens atmaksājas un bedrītē nopelnīts sniegavīru atgādinošs cipars. Gundars savukārt izcīna bugiju un veic atrāvienu par trim sitieniem. Nākamajās trijās bedrītes Hoļcam izdodas vienu sitienu atgūt, un, dodoties uz 16.bedrītes tee, viņš ir noskaņots turpināt iesākto. Taču viņu no uzņemtā ritma iztraucē kāds JJ, kurš nāk atpakaļ, lai izpildītu vēl vienu sitienu no tee, jo tauriņi ir aiznesuši viņa bumbiņu, kā arī gana skaļa kompānija, kas komentē savu spēli uz iepriekšējā grīna. Hoļcam pārdeg drošinātājs, kas atbild par spēli ar vudu, un sākas neveiksmīgu sitienu sērija, kuru pavada necenzētu vārdu straume. Nevienu reizi 16.bedrītē nepaviesojoties uz fērveja, likumsakarīgs 12 un zudušas cerības par atspēlēšanos. Izsists no sliedēm, Hoļcs kaut kā izspēlē atlikušās divas bedrītes un otro devītnieku pabeidz ar 60, kas summā dod ļoti vienkārši uzrakstāmu skaitli 111. Savukārt Gundaram par Hoļca neveiksmēm ne silts, ne auksts – dubultbugijs, PAR un bugijs. Sasummējot visus sitienu otrajā devītniekā viņam 47, bet visā spēlē 98, kas ļauj posmā izcīnīt tā saukto koka medaļu.

Trešajā flaitā otro devītnieku ar izcilu draivu sāk LL, noliekot bumbiņu pa kreisi blakus kokam. Tikai diemžēl šis jau ir 3 sitiens, jo pirmo slaisu neizdodas atrast. Ar līdzīgu sitienu LL izceļas arī 11, kur piesit apmēram 50 m no grīna. Iespējams tas LL dēla Rolanda ietekmē, kurš šajā brīdī pievienojas tēvam par kediju. Kādā brīdī palaiduši garām ātri spēlējušos Oskaru un Normundu, atkal sastopam uz 13.bedrītes grīna, kur Ērika bubināšana uz Normundu sasniedz jaunas virsotnes. Kad beidzot pēc četriem “ūdeņiem” Normunds ticis uz grīna, viņš sāk bakstīt viedpulksteni. Tai pat laikā rindā aiz 13.izsitiena vietas gaida vēl divi flaiti. Ēriks neiztur un bļauj Normundam – “Vācies nost no grīna!” uz ko saņem ļoti kodolīgu atbildi “Ej d….!”. Protams Mediju klubs ir iespējams draudzīgākais golfa klubs pasaulē un, gardi pasmejoties, tas tikai uzlabo omu.

Kad beidzot flaits tiek pie sišanas, tad atzīmēšanas vērts ir Linarda lieliskais sitiens pāri dīķim un tam sekojošs 3m puts, kas rezultējas ar skaistu bērdiju. Vēlāk JJ lieliski nospēlē 15.bedrīti. Bugijs! Taču tas ir labāk kā abiem partneriem un mākslinieks lepni var stāties uz izsitiena vietas pirmais.
Ērika rezultāta izšķirošie notikumi risinājās 18.bedrītē, kad ar 3.sitienu sitot no bunkura bumbiņai trāpa pa “pieri”, taču tā vietā, lai aizlidotu kādus 30 m aiz grīna krūmos, tā atsitas pret bunkura malu, uzlido gaisā un tad, trāpot vēl!!! pa karoga kātu, nokrīt forgrīnā. Par šo Ēriks ir pateicīgs visiem golfa dieviem un ir gatavs sabučot bunkura malu, karodziņu un visus tuvumā esošos.
Pēc rezultātu apkopošanas JJ- 127, LL-105, ĒK-93, kas izrādās ir identisks Ingmāra iespētajam laukumā.

Par pārspēli vēl mazliet zemāk, bet vēl pāris rindiņas par ceturto flaitu. Normunda vārds jau MGL 6 aprakstā ticis locīts ne pa jokam. Krietni klusāk šo dienu pavadīja Oskars, kurš golfa laukumā atgriezās pēc neliela pārtraukuma. Lielā mērā pateicoties NR lieliskajiem draiviem, Norča ar labu omu izpildīja arī citus golfa elementus, beigās apspēlējot OL - 132 pret 140.

Bet tagad gan pie pārspēles. Ieceri uzvarētāju noskaidrot uz 10. bedrītes aizkavēja spēlētāju sastrēgums un saņemtais ieteikums doties uz 13. bedrīti. Tā teikt, būs ātri un nesāpīgi. Un nebija melots. Ērika pirmais sitiens lieliskā trajektorijā piezemējās grīna vidū, kamēr Ingmāra – tuvākajā piegrīnā, metrus 15 no karoga. Reljefs darīja savu, un pirmais ripinājums apstājās joprojām metrus divus no karoga, kamēr Ēriks darbiņu paveica nevainojami – pie karoga, iekšā, un klasisks pārs. Iespēju izlīdzināt Ingmārs neizmantoja, un viss bija izšķirts: sezonas trešā uzvara Ērikam. Ja pie jostas tiks uzkārts arī Match Play finālista skalps... Bet – nesteigsimies pa priekšu notikumiem.

Skaisto dienu un saspringtos mačus noslēdza nelielās Ingmāra 50.uzvaras svinības jau zināmajā Zušu ielas pagalmā.

4/08/2020
2020.gada 5.posms. Viesturi.

Izloze pirmajā flaitā saveda kopā Jarānu un Normundu, kuri jau pāris pirmdienas bija pavadījuši laiku kopā Viesturu laukumā. Normunds savu rīta miegainumu laikam jau bija pielipinājis arī Jānim Jarānam, kurš pirmo apli izspēlēja ar 62 sitieniem - par attiecīgi 3 un 5 sliktāk kā pirmajās divās šīssezonas reizēs Viesturos - 62. Pats Normunds trim devītniekiem pievienoja vēl divus divciparu skaitļus un pēc deviņām bedrēm kartītē bija spiests ierakstīt 78.

Otrajā flaitā Ingmārs, Ēriks un Gundars raundu sāka itin cerīgi, visi trīs pirmās divas bedrītes izspēlējot ne sliktāk kā ar bugiju, bet, jo cerīgāks skats kļuva uz sākotnēji lietainajām debesīm, jo raibāki ieraksti parādījās trijotnes rezultātu kartītēs. Kopumā gan izdevās puslīdz noturēties rāmjos, lai pirmo deviņnieku pabeigtu ne sliktāk kā ļoti tuvu 50 (tieši tāds rezultāts Gundaram, Ingmāram 48, Ērikam 51).

Kā pēdējie laukumā devās Hoļcs, Linards un Jānis Janševics. Šis flaits raundu nesāka cerīgi. Hoļcs pirmajā bedrītē vienkārši nebija pārāks spožs, JJ jau kuro reizi spītīgi mēģināja bumbiņu nogādāt devītajā fērvejā, bet par LL pirmajiem sitieniem vēsture nezkāpēc klusē... Ieraksti rezultātu ailēs atstājuši vien sausus ciparus - 7, 7, 9. Hoļca alfa un omega vuds arī turpinājumā ik pa laikam nebija uzdevumu augstumos, kas lika biežāk nekā cerēts izmantot dzelžus. Un ar tiem Ivo noteikti nav uz Tu. Nebija arī šajā otrdienā. Hoļcam un LL pirmā apļa augstākais lidojums bija PAR uz ceturtās bedrītes, lietaino pirmo apli pabeidzot ar attiecīgi 54 un 58 sitieniem. JJ apli pabeidza ar to pašu, ar ko arī iesāka (gandrīz ar to pašu) - astoņiem sitieniem devītajā bedrē un 52.

Pirmajam flaitam otrais aplis deva atšķirīgas emocijas. Jānis Jarāns ar savām nūjām tā arī līdz galam šoreiz nesadraudzējās - 64. Toties Normunds, kā jau tas ne vienu reizi vien ierasts, bija pilnībā pamodies un otrajā devītniekā apspēlēja savu partneri - 61.

Otrajā flaitā pirmā deviņnieka beigās Ērika spēli mazliet sašūpoja neplānota noņemšanās ar ērces likvidēšanu, un otrais aplis pirmajā bedrītē tika sākts ar duci sitienu. Pie viena Ēriks pāris reizes testēja veiksmi, no blakus fērveja mēģinot sist cauri koku rindai, tomēr priedes spītīgi atteicās sadarboties. Patiesības labad jāpiebilst, ka vairākās citās epizodēs koki visiem trim atmeta bumbiņas atpakaļ fērvejā vai vismaz paglāba no auta. Ingmārs otrajā deviņniekā turējās stabili, Ēriks, ja neskaita pirmo bedrīti, arī nospēlēja apmēram tādiem pašiem cipariem, bet Gundaram trijās bedrītēs pēc kārtas spēli sabotējušā draivera dēļ skaitītājs pagriezās mazliet tālāk. Pēc 18 bedrēm IJ 96, GG 105 un ĒK 108.

Trešajā flaitā otro apli ar skaistu bugiju iesāka Linards. Taču laimes mirklis bija ļoti īss... Trešajā bedrītē Hoļcs bija spiests padzīvoties pa grāvi, kas Ivo omu nekādi neuzlaboja, beigās kartītētē liekot ierakstīt nepatīkamos 11. Arī LL savu divu bugiju sēriju pārtrauca ar divciparu skaitli - 10. Jānis Janševics pēc nu jau tradicionālā septītnieka pirmajā bedrītē, turpināja nedaudz labāk, nākamajās sešās bedrēs tiekot pie četriem bugijiem un diviem PAR. Hoļcs atlikušajās bedrēs zvaigznes no debesīm nenocēla, bet neko sliktāku par trim sešiniekiem arī nesarūpēja - 55 un kopā 109. Linards padzīvojās pa mežu sestajā, septītāja prata gan trāpīt uz tiltiņa, gan nolikt bumbiņu tieši mazā mazītiņā spraudziņā starp lielu un mazu koku... Viņa piedzīvojumi beidzās ar attiecīgi 58 un 116 sitieniem. JJ bugiju un pāru sēriju pārtrauca ar diviem sešiniekiem divās pēdējās bedrēs, kas otrajā aplī lika saskaitīt 46 un kopā 98 sitienus.

Līdz ar to jubilejas 50.uzvaru varēja svinēt Ingmārs, kurš dienas darbu steidzināts pēdējo flaitu jau nepacietīgi gaidīja uz pauguriņa pie devītā grīna. Apsveicam! Un vienlaicīgi saprotam, ka jubilejas šampanietis (alus) tiks servēts kādā citā dienā. Ir dzirdēts, ka kāda Zušu ielas nama saimnieks šādam notikumam par godu uz pāris stundām atkal laipni ļautu izmanto savu īpašumu draudzīgajam mediju golfa kolektīvam.

20-21/07/2020
2020.gada 4.posms. Viesturi/Ozo.

Kā pirmie pirmdienas rītā vēl pirms deviņiem laukumā aizskrēja Jānis Janševics un Ingmārs, kurus steidzināja pēcpusdienā gaidāmie darbi. Negatīvas sekas uz sniegumu gan tas neatstāja, varbūt pat pretēji. Un, ja nebūtu ap piektās bedrītes grīnu 20 m rādiusā sapļeckātie pieci sitieni – pirmā apļa rezultāts varētu būt pat ļoti simpātisks. Taču arī par savu 44 Ingmārs bēdīgs nebija. Tostarp Jānis ap to laiku jau bija pieklusis – otrā apļa iesākums ar autā finišējušu vudu, kas sekoja pirmā devītnieka 51, jūsmu un čalas nekādi neraisīja. Taču te lietas sāka mainīties – pamazām, soli pa solītim, bet konsekventi. Jeb, transformējot Match Play formātā: Jānis Ingmāru apspēlēja septiņās bedrītēs pēc kārtas: no 12., līdz pat 18. Un pirmās dienas beigu matemātika jau rādīja, ka no vienubrīd desmit sitienu savstarpējā pārsvara Ingmāram palikuši vairs tikai divi: attiecīgi 94 un 96.

Sezonas līderis Ēriks spēlēja kopā ar Gundaru. Lai gan pēc Ērika pirmā izdarītā sitiena no tee visi ar sajūsmu apbrīno tālo sitienu ar dzelzi, tomēr tālākā spēle par neko labu neliecina. Pirmajā 6, otrajā 7 – vairumu savācot apkārt grīnam, trešajā – 12, bedrīti iesākot ar piekto sitienu. Tālākais jau bija likumsakarība.
Gundaram mazliet labāk, bet arī nav cipari ar ko lepoties. Pēc 3 bedrītēm kopā jau 22 sitieni. Un abi saprot, ka ar šādu spēli uz panākumiem nav ko cerēt. Turklāt karstajā laikā, mazliet iesvīdušie golferi, kā medus piesaista dundurus. Koncentrēšanās ir ļoti apgrūtinoša, jo pirms katra sitiena pirms tam ir jānosit kādi 3-5 dunduri. Kaut cik pieklājīgi cipari parādās tikai uz 6. bedrītes, kur abiem izdodas gūt PAR. Gundaram arī pirms tam uz 4. Pēc pirmā apļa GG-51, ĒK-60.

Ēriks no garderobes paņem odu līdzekli, lai tikai tiktu vaļā no dunduru uzmācības. Tas dod arī rezultātu. Otro apli abi iesāk apņēmīgi, jo paverās lieliskas iespējas nospēlēt labāk kā pirmo. Ar mainīgām sekmēm katrā bedrītē, tas arī izdodas. Pēc vairāku gadu dīkstāves Ēriks no somas izvelk piekto vudu un atdzīst to par labu, kas dod iespēju 5.bedrītē iegūt GIR. Par bedrītes gala rezultātu Ēriks gan labāk pakaunētos tālākā laukuma nostūrī – 6! Gundars lielas ziepes nevāra (izņemot 9 uz trešās) un otro apli nospēlē ar 49. Kopā apaļš 100. Ērikam – 48, kopā 108.
Turpat līdzās arī pagājušā gada divdienu maču čempions Hoļcs (110), maķenīt tālāk – Jānis Jarāns un Linards (119 un 123), vēl dažu soļu atstatumā – šīs sezonas mediju līgas nevainību zaudējušais Afanasijs (146) un pašmāju estrādes Klifs Ričards aka Normunds Rutulis (156).

Otrajā dienā uz cīņu par uzvaru sākumā pieteicās arī Gundars, ar bērdiju uz ceturtās bedrītes nonākot divu sitienu attālumā, taču turpinājumā pārāk bieži iebuksēja pirmais sitiens, lavīnā paraujot līdzi arī citus spēles elementus. Jānis jau atkal beigās atspēlēja Ingmāram pirms tam atdoto (četrus sitienus pēdējās divās bedrēs), taču ar to bija pietiekami neizšķirtam tikai dienas, nevis visu sacensību griezumā.
Tā nu pēdējo trīs gadu čempions, kurš līdz šim šosezon nebija ticis augstāk par trešo vietu, tika pie savas pirmās uzvaras un Lucifera skaitļa kopvērtējuma reitingā.

Otrās dienas otrajā flaitā kopā devās Ēriks, Ivo un Linards. Linards pirmo bedrīti iesāk superjaudīgi – ar PAR, taču turpmāk noturēt šo līmeni neizdodas, izņemot vēl vienu PAR uz piektās. Līdzīgi arī Ērikam – PAR izdodas iegūt tikai uz īsajām bedrēm – 3. un 6. Toties Ivo starta spēle bija apbrīnas vērta (izņemot mazu misēkli uz trešās (6)). Otrajā bedrītē pēc sitiena ar tradicionālo vudu Ivo iesaucas: “Ai! Norāvās” un bumbiņa ar mazu slaisu aizlido līdz grīnam un pieripo dažu metru attālumā no karoga. Tur arī izdodas noformēt bērdiju. Turpinājumā vēl PAR uz 5. un 6. Pēc 7.bedrēm no biedriem Ivo jau atrāvies par četriem sitieniem. Diemžēl visu idilli sabojā ūdensšķēršļiem bagātā 8.bedre. Lai gan brīžiem arī ar veiksmi (skat. bildi, kur Ivo bumbiņa pamanījās piezemēties un apstāties 30 cm aiz ūdens) tomēr beigās 9. Pēc pirmā apļa LL – 50, ĒK – 48, IK – 47.

Turpinājums viesiem daudz maz līdzīgs, bez izteikti lieliem kritumiem. Uz 13. gan LL gan IK izdodas gūt lielisku PAR. Ēriks mazliet paklūp uz 14. – deviņi. Ivo lielākās raizes sagādā 16.bedrīte, kur laukuma līkloči lika kartiņā rakstīt 10. Arī 17. un 18. bedrīte Ivo sagādā problēmas un to steidz izmantot Ēriks, kurš, Ivo vārdiem raksturojot “aiziet garām kā stāvošam”, pēdējās 3 bedrītēs atspēlējot 10 sitienus. Rezultātā Ērikam 95, kas dod labāko rezultātu otrajā dienā, taču ar to pietiek tikai, lai apsteigtu Gundaru. Ivo – 100. Linards nospēlē stabili šī brīža līmenī. Jāatzīmē 18.berītē superdraivs, kas apstājas apmēram uz 100 m atzīmes. LL – kopā 103.

Otrās dienas pēdējā flaitā spēlēja Jānis Jarāns un Normunds (Afanasijs apmierinājās ar spēli tikai Viesturos). Latviešu Klifam Ričardam Ozo laukumā izdevās izvairīties no katastrofas pirmajā aplī - ļoti pieklājīgie 69. Otrajā Normundam 72 un kopā 141.
Jānis Jarāns Ozo nospēlēja ar 119 sitieniem, kas pirmā sešinieka kārtībā neļāva iejaukties.

7/07/2020
2020.
gada 3.posms. Ozo.

Vispirms jau lielais paldies Linardam un ģimenei par lielisko uzņemšanu - kā varēs redzēt zemāk esošajās rindās, lielākā daļa no mums pie alus glāzes un šašlika gabala labprāt aizmirsa todien Ozo zaļajās pļavās piedzīvoto. PALDIES Linard!

Izloze pirmajā flaitā aizsūtīja Ēriku, Linardu un Jāni Janševicu. Laikam jau līdzīgi kā otrā flaita aprakstā (atvainojos par nelielu steigšanos notikumiem pa priekšu), priecīgu brīžu nebija daudz. Vismaz ne Linardam un Jānim J. Starp mākoņiem retu brīdi uzspīdēja saulīte, izgaismojot kādu 270 metrus tālu Linarda draivu un nejaušu Jāņa veiksmi. Mazliet citādi bija ar Ēriku. Pēc ne pārāk spožā sākuma sezonas līderis tika pie PAR trešajā, piektajā un devītajā bedrītē, pirmo devītnieku pabeidzot ar cienījamiem 46. Linardam 57, Jānim 58... Otrajā devītniekā neliels pāru uzplaiksnījums gadījās Janševicam, kas kopainu pārāk neietekmēja. Pats galvenais, Ēriks ar savu stabilo spēli nepieļāva otrā posma pieredzēto un ar 96 sitieniem izcīnīja pārliecinošu uzvaru. Jānim Janševicam pēc 18 bedrēm 104, Linardam Lapam 115.

Laikam atsevišķa rindkopa pienākas 17.bedrītei... Lielākā daļa no mums golfu nespēlē pirmo gadu. Tomēr jāatzīstas, ka fērveja teju vidū atstātie divi strādnieku traktori un meldru kaudzes šajos gados vēl nebija redzētas. Pirmajā flaitā ne traktori, ne meldri īsti ne rezultātus, ne omu nesabojāja. Nevienam pāri traktoriem nebija jāsit. Ozo laukuma nebijušajiem GG ir sagādājis bildi kā dokumentālu pierādījumu. Otrā flaita spēlētāji tik veiksmīgi nebija... Tā gadās, teiktu kāds amerikāņu rakstnieks. Jebkurā gadījumā žēl, ka tā gadās...

Par otrā flaita gaitām, laukumā dodoties Jānim Jarānam, Gundaram Galkinam un Ingmāram Jurisonam, vēsture šoreiz pilnīgi mierīgi varētu arī paklusēt, un nekas nebūtu zaudēts, tomēr – dažos vārdos tomēr esot nepieciešams. Tad nu patiešām – dažos vārdos. Uz trešās bedres visam flaitam ļoti priecīgs notikums – Gundaram PAR! Daudzu tādu otrdien nebija. Vēl pārītis uz sestās, bet citādi vairumā tomēr skaistās Latvijas dabas – ūdeņi, meži, pļavas. Gribētos jau pasūkstīties, ka ieskrieties traucēja ritma trūkums un biežās gaidīšanas un garām laišanas, tomēr objektīvie iemesli laikam tomēr dziļāki. Proti, spēlēt jāmācās.

Zem simta neizdevās nospēlēt nevienam no trim kungiem. Ja precīzāk – pat nevienu devītnieku zem pussimta. Tātad – kaitinoša, pelēka garlaicība dubultā bogija rajonā. Trio savstarpējā konkurencē mazo Pirra uzvaru svinēja Ingmārs (106), kura īsās spēles kvalitāte bija atgriezusies gadus 15 senā pagātnē, tikai pēdējās bedres koku lapotnēs savstarpējo pretstāvi atslābināja Gundars (109), bet Jānim... Jānim bija brīnišķīgs draivs uz piektās! Un daudzmetrīgs ripinājums uz 13. Un tad vēl viss kaut kas interesants, kas summā deva 126.

Mazāk informācijas šoreiz ir par Oskara un Normunda gaitām. Zināms vien tas, ka cīņa notika uz dzīvību un nāvi. Nu varbūt uz nāvi gluži ne, bet... Bet līdz pēdējām bedrītēm gan. Oskaram veiksmīgākās 15, 16 un 17.bedrītēs ļāva iegūt vajadzīgo pārsvaru, lai pat paša 9 un Normunda 6 uz 18.bedres netraucētu partneri pārspēt ar 3 sitienu tiesu.

Tas nu pāris teikumos. Burtiski pāris teikumos. Un sveicam Ēriku ar otro uzvaru sezonā!

16/06/2020
2020.gada 2.posms. Viesturi.

Izloze pirmajā flaitā aizsūtīja Ēriku, Ingmāru un Jāni Janševicu, otrajā atkal atdzimušo aizgājušo gadu superzvaigzni Gati Š., Gundaru G. un Jāni Jarānu, trešajā - Hoļcu, Linardu un Normundu.

Pirmajā flaitā sezonas favorīts (pēc pārliecinošās uzvaras Ozo ĒK tika piešķirts šis goda nosaukums) Ēriks turpināja Ozo iesākto. Perfekti dzelži, baisi draivi un laba tuvā spēle. Bail pat iedomāties, kas būtu, ja ĒK pavisam drusku nepakluptu uz trešās un mazliet vairāk kā drusku uz devītās. Ar visu 7nieku apļa pēdējā bedrē Ērikam 43. Ingmārs... Ingmārs nenospēlēja savu labāko Viesturu devītnieku. 50. Droši vien nebūtu korekti atkārtot visu, ko IJ bija gatavs darīt, bet došanās pensijā bija mazākais no ļaunumiem. Nākamā lieta (pēc golfa pamešanas) būtu pievēršanās beisbolam... (tas ir citāts). Negribētu apgalvot, ka IJ jau nopietni apsvēra makšķernieka licences iegādi, bet... Nu miers ar viņu... Flaitā bija vēl kāds spēlētājs. Jānis Janševics. Ļoti viegli aprakstīt viņa spēli. Auts. Grāvis. Bunkurs. Ūdens. Vēlreiz ūdens. Grāvis. Mežs. 54. (beisbolam nesolīja pievērsties).

Mākslas Jāņa, Gata un Gundara flaitā drīz vien kļuva skaidrs, ka karikatūras meistaram nu jau gandrīz divus gadus ilgusī mediju golfa pauze nav sabojājusi attiecības ar Viesturu laukumu. Pēc pirmajām četrām bedrītēm Gatis arvien turējās pārī pret laukumu, Jānis vāca golfa leksikā normāliem vārdiem apzīmējamus rezultātus, savukārt Gundaram iesāktā četru astotnieku sērija noslēdzās tikai 6.bedrītē. Viskija degustācija flaitā gan izvērtās sen nepieredzētos mērogos. Ja Gundaram sniegavīru kvarteta parādi pārtrauca divu sitienu 7.bedrīte, tad Gatis spēles kompanjonus pa reizei uzcienāja pēc bērdijiem gan pirmajā, gan otrajā spēles aplī. Līgas sezonā tikai otrais posms kaut kā aplami vēl uzprasījās uz asociācijām ar pavasari, turpretim brangi sakuplojušie rafi piespieda samierināties ar citu realitāti. Pusceļā Gatim 44, GG 55, JJ 59.

Noslēdzošais flaits - Hoļcs, LL un Normunds spēli uzsāka uzreiz, kā bija ieradies mūziķis. Līdzīgi, kā arī iepriekšējā posmā - Linardam, kurš uzsāka pirmais, sitiens nepadevās, uzreiz nomainot bedrīti uz 9., Ivo uzsita diezgan normāli, bet Normunds noteikti vēl nebija “pārslēdzies” uz golfu, kā rezultātā pirmais sitiens autā, pēc tam pa labi biezoknī pie izsitiena vietas, un pēc zināmām pūlēm - beidzot fērvejā. Ivo mēģina turpināt bedri ar dzelzi, bet tas nekādīgi negrib klausīt, un tiek zaudēti daži sitieni pirms grīna, bunkuru ieskaitot. Otro bedri veiksmīgi uzsāk Linards, uzreiz noliekot bumbiņu uz grīna, kamēr kompaņjoni uzbrūk karogam prātīgāk. Lapas kungs bedri beidz ar pirmo PAR šogad, bet Ivo atkal neklausa dzelzis. Par lielu pārsteigumu parūpējas Linards, kas uzsākot 3. bedrīti savu šoferīti ir pierunājis bumbiņu aizlidināt 217m, kamēr Normundam uzreiz ir auts, kam seko grāvis un grāvis. Ivo sit stabili, ar otro ir pāri grāvim, bet tad neliela aizķeršanās pirms grīna. Linards, sapriecājies par pirmo sitienu, otro raida autā, pa kreisi no grīna, sašļūk, un bedre beidzas tāpat, kā Ivo - ar 7. Arī turpmākās 2 bedrēs Linards žilbina ar savu šoferīti, bet bieži vien tam sekojošie sitieni ir tik pat neveiksmīgi, cik pirmie - veiksmīgi. Savukārt Ivo bez lielām “auzām” klusi, bet stabili iet uz rezultātu. Ceturtajā bedrē Normundam bija iespēja PAR, bet puteris neklausīja tik labi, kā klavieru taustiņi. Kompānijai zināmas problēmas sagādāja 6. bedre, kuru “normāli” negāja neviens - visi tā pa maliņu vairāk. Savukārt 7. bedre pēc pirmā sitiena netālu no bunkura, labajā pusē, Ivo izcīna ļoti skaistu PAR. Un kopš tā brīža Ivo rāda brīnumus ar savu čiperi. Salūstot no lielās slavas nastas, Linards skaisti iežvidzina pirmo sitienu mežā, pārējiem arī nav gludi, bet nu bedre tiek pieveikta ar atsevišķiem labiem, un pārējiem ne tik labiem sitieniem. Arī pēdējā bedre ir tāda raita, un apli komanda noslēdz ar 52 Linardam, 56 Ivo un 78 māksliniekam Normundam.

Otrais aplis. Tajā Ērika perfekti ieeļļotais mehānisms sāk mazliet buksēt. Jau uz 1 (10) bedres dzelži nolēma nelidot tik skaisti, tālu un precīzi. Septiņi. Un Ingmārs, tieši, otrādi, beidzot bija ieeļļojies. 5, 4, 5, 5. Respektīvi, nepieklājīgi. Ēriks, sajutis IJ dvašu pakausī, sāka spēli uz pārsvara noturēšanu. Un neskatoties uz vēl diviem septiņniekiem, pārsvaru izdevās noturēt. Pār Ingmāru. 91 un 93. Bet zibens šoreiz spēra no pavisam citas debess puses. No otrā flaita. Ak jā, pirmajā flaitā bija vēl viens spēlētājs. Janka. Jāatzīst, ka zināmi uzlabojumi salīdzinājumā ar pirmo apli bija. Zināmi un vienlaicīgi ne pārāk iespaidīgi. 47 un kopā 101.

Bet tagad par to zibeni. Sestā bedrīte otrajam flaitam abos apļos lika visai trijotnei ar nokārtu degunu šļūkāt pa mežiņiem un pļaviņām kā neceļos noklīdušiem botāniķiem (GŠ 8 un 7). Kopumā īsāki maldu ceļi bija Gatim, kurš kārtīgās nepatikšanās iekļuva reti. Jānim bumbiņa šad tad pacentās arī pirms grīniem uz priekšu tikt ar ripošanu, turpretim Gundaram cerības dienu noslēgt ar divciparu skaitli atsēdināja fundamentāla nesaprašanās ar grīniem. Gatis vēl uz 17ās dabūja trešo septiņnieku šajā aplī, bet 5 pēdējā bedrītē ļāva pāršķelt debesis ar 90 un uzvaru ar sitiena tiesu par zibeni negaidījušo Ēriku...

Trešais flaits. Otro apli tikai Normunds iesāk pagalam neveiksmīgi, bet pēc veiksmīgā bumbiņas atlēciena, viņš tomēr notic savai veiksmei, un stabili visi pabeidz spēli. Otrā bedre ir pārsteigumu pilna Linardam, kas sitot ar to pašu 7, ar kuru pirmajā aplī izcīnija PAR, bumbiņu pārsit ne tikai pāri grīnam, bet arī pāri ceļam, padziļi mežā. Auts, un bez cerībām uz PAR. Ivo ar Normundu rāda teicamu spēli, un abi beidz ar 4. Trešo bedri atkal spoži uzsāk Linards ar sitienu, kas tālāks par 220m, bet pārējie kompanjoni mierīgi seko, jo atceras pasaku par to, kā ezis ar zaķi skrējās. Tā sanāk arī šoreiz, jo Linardam izdodas nākamajos sitienos 2 reizes izsist autos, un bedri beidz ar vienīgo divciparu šodien - 10. Normunds ar savu 10, 4. bedri uzsāk otrais… Ivo tajā atkal tiek pie PAR, bet ar dažiem norautiem sitieniem, Normunds un Linards beidz ar 6 katrs. Piektā bedre atkal ir īstā vieta, kur Linardam jāizrāda savs šoferītis, un līdz grīna priekšai tiek diezgan viegli, bet tad tik neveiksmīgā īsā spēle atkal viņu iegāž. Savukārt Ivo beidzot atkal klausa dzelži, un kā jau iepriekš noskaidrojām - šodien čipošanā viņš ir īsts burvis. Normundam bedri izbaudīt traucēja gan grāvis, gan mežmalas. Un šajā bedrē spilgti varēja redzēt viņa puterēšanas tendenci - perfekts virziens ar nepārdomātu stiprumu.. Tālāk atkal samocīta 6. bedre, kurā Ivo ieperas zālēs, un labu brīdi tās viņam ir īpaši mīļas. Tik ļoti, ka nespēj no tām atvadīties pat 7 bedrītes sākumā. Linards aizšauj tālu, bet pa kreisi, Normunds tālu, bet grāvī, bet beigās visi draudzīgi saņemās. Pēdējās 2 bedres Linardam ir ļoti samocītas, jo spēle ir izteikti nestabila, un šķiet, ka spēki jau ir izsīkuši. Pēdējā bedrē pat jācīnās, lai atkal nebūtu 10. Savukārt pārējie kolēģi, lai gan arī nerāda priekšzīmīgu spēli, tomēr noslēdz bedres cienīgi. Jāuzteic tik Normunds, kuram pēdējā bedrē gandrīz izdevās PAR puts. Hip Hip Urā!!!
Tas burtiski pāris vārdos par silto un saulaino dienu Viesturos.

02/06/2020
2020.gada 1.posms. Pēc COVID19 pandēmijas.

Tik vēlu Mediju līgas vasara vēl nebija sākusies nekad, taču – tas beidzot ir noticis! Spītējot Covid19 un ārkārtas situācijai dzimtenē, astoņi kungi ar golfa somām otrdien pulcējās Ozo laukumā, lai startētu LMGK 19. sezonu. Brīnišķīgos laika apstākļos pārliecinošu uzvaru izcīnīja Ēriks Kundziņš, tādējādi kļūstot par Lasvegasas bukmeikeru kantoru izteiktu favorītu arī cīņā par sezonas kopvērtējuma titulu.

Pirmajā flaitā visiem pa priekšu laukumā aizsteidzās Jānis (kurš Janševics) un Ingmārs. Pēc trijiem daudzsološiem bogijiem ievadā, ceturtā grīna pievārtē JJ bumbiņa nodevīgi atrada zemē ieaugušo laukakmeni, pie kura piespiesties, un ritms pajuka: ūdens uz piektās un astotās, priedes stumbrs uz septītās... Neko daudz labāk pēc pusgada pauzes neklājās arī pēdējo gadu čempionam, kurš kā tāds vecs runcis regulāri apmeklēja smiltiņas, no tām ne vienmēr izkāpjot apmierināts. Līdzsvaram arī maķenīt ūdens (piektā, astotā), kā rezultātā pirmais devītnieks starta flaitam sanāca tāds ieskābens: attiecīgi 53 un 52.

Otrajā flaitā laukumā devās Linards, Miedziņš un Hoļcs. Kā vēlāk parādīja spēle laukumā, censoņi bija nolēmuši pašizolēties no LMGK posma un rīkot sacensības savā starpā. Spēle visiem gāja viļņveidīgi un bieži paveiktais laukumā izraisīja asociācijas ar Holivudas filmu “Dumjš un vēl dumjāks” (ļoti svarīgi piebilst, ka skaistais salīdzinājums nācis no “iekšām”). Pirmajā devītniekā filmas varoņu ādā Jarāna kungs iejutās septiņas reizes, Lapas kungs sešas, bet Krumholca kungs piecas. Tas arī atspoguļojās rezultātu kartītē – aktierim 69, uzņēmējam – 64, ētera pavēlniekam – 61. 

Kā trešais flaits laukumā devās radio balss un radoša personība Oskars Lepers kopā ar Gundaru un Ēriku. Pēc ziemas pauzes Ēriks bija nolēmis atbraukt ātrāk un kārtīgi iesildīties, taču tik ļoti aizrāvās reindžā, ka uz čipošanas un ripināšnas grīniem paspēja vien uzsist pa pāris sitieniem. Tomēr iesildītais draiveris deva rezultātu jau pirmajā bedrītē, kur izdevās gan taisns gan tāls šāviens. Arī Gundars pēc ziemas iesāk solīdi. Ne tik veiksmīgs starts Oskaram. Pēc pirmajām trim bedrītēm Oskaram - 23, Gundaram - 15, Ērikam – 14. Ceturtajā bedrītē Gundaram nelielas grūtības sagādā pirmie fērveja bunkuri – kopā kartiņā ierakstot 8. Savukārt Ērikam notrīc roka uz 1m ripinājumu, kad Armands Puče ar savu māsu Santu atrāda golfa laukumu un spēles principus kāda Latvijas novada domes darboņiem. Citādi solīds 6.  Oskaram klājas vēl grūtāk – izdzīvojies pa krūmiem, fērveju un atkal krūmiem, bedrīti noslēdz ar 10. Turpmākās bedrītēs spēlētājiem bez lieliem notikumiem, izņemot uz 8.bedrītes auts Ērikam pēc beidzot izcili taisna draiva, kā arī turpat pa kādai noslīcinātai bumbiņai Oskaram. Pirmā devītnieka rezultāti - Oskaram 76, Gundaram 50, Ērikam 47. 

Atgriežamies pie pirmā flaita. Otro devītnieku Ingmārs iesāka jau solīdāk, uz 11. beidzot tiekot pie sezonas pirmā PAR, taču par veiksmes stāstu tam tāpat nebija lemts pārvērsties – līdz ar pagurumu pazuda arī tuvā spēle, un pēdējās piecās bedrītēs puteri vien nācās likt lietā 13 reižu... Jānim tikmēr vilšanos sagādāja neprognozējamais draiveris, regulāri liekot nonākt pavisam neplānotās lokācijās, tostarp autā. Tā nu dūrīte uz pēdējā grīna sanāca tāda klusējoša abiem – Jānim pavelkot dienai svītru ar 105 sitieniem, bet Ingmāram – ar 101. Runā, ka turpmāk būšot labāk.

Uzsākot otro devītnieku parasti ir doma, ka tas būs labāks, bet kā jau vienmēr iecerētais reti kad sakrīt ar realitāti. Otrā flaita spēlētāji turpināja laukumā pamīšus veikt tādas pašas muļķības kā pirmajā devītniekā un visai bieži nonāca situācijās, kādās Ozo laukumā savas ilgās karjeras laikā vēl nebija pabijuši. Mazāk kļūdas pieļāva vecmeistars Jarāns un drīz vien tas noveda pie tā, ka rezultāti izlīdzinājās un lokālajā flaita čempionātā saasinājās intriga. Kulmināciju tā sasniedz, dodoties uz pēdējās bedrītes – Linardam un Jānim ir pilnīgi vienāds rezultāts, Hoļcs ir priekšā par vienu sitienu. Bedrītes izspēle izrādās nervus kutinoša. Miedziņš pirmo iesit pa labi dīķī, Hoļcs pa kreisi krūmos un zālē, kur tā pazūd, Linardam puslīdz normāls sitiens, tomēr bumbiņa neaizlido līdz kalna virsotnei. Turpinājumā Hoļcs nodemonstrē kā vajag izspēlēt šo bedrīti – labs sitiens no tī, noliekot bumbiņu fērveja sākumā, izcils blieziens ar vudu un bumbiņa atrodas 50 m attālumā no grīna, pičs pāri bunkuram uz grīna un divi puti, kas summā dod 7.  Samērā labi pēc dīķa veicas arī Jānim, taču tad viņa ceļu aizšķērso bunkurs, kas aktierim liek kartītē ierakstīt 9. Ja pēc pirmā sitiena daudziem likās, ka flaitā uzvarēs Linards, tad viņš iemanījās pierādīt pretējo. Vairāki neizteiksmīgi sitieni, kuru distance ir robežās no 20 līdz 30 m, tad sitiens krietni pāri grīnam un bumbiņas ceļš bedrītē beidzas tikai pēc devītā sitiena. Sasummējot visas censoņu izdarības laukumā rezultātu kartītē tiek ierakstīts: Hoļcs – 128, Lapa – 131, Jarāns – 131. Jā, ar rezultātu neviens no trijotnes īpaši lepoties nevar. Tāpat lepoties nav iemesla par to, ka trijotne sacensību laikā dabūja tikai divus GIR (abi Hoļcam) un vienu PAR (arī Hoļcam), kā arī par to, ka divas reizes uz tī pirmais stājās tas spēlētājs, kurš iepriešējo bedrīti izspēlēja ar 9 sitieniem.
Trešajam flaitam atzīmēšanas vērta ir 13 bedrīte, kurā tāpat ne visai bieži izdodas PAR, taču spēcīgā vējā tas likās vēl mazāk ticami. Tomēr pēc lieliska Gundara sitiena Ēriks atkārto ko līdzīgu un abas bumbiņas ir uz grīna netālu no karoga. Abiem pelnīts PAR. Oskaram šoreiz tā neveicas – 9. Pēc nospēlētām 15.bedrītēm Gundars par vienu sitienu ir pietuvojies Ērikam. Attiecīgi GG-79, ĒK-77. Tanī brīdi uzzinām, ka, visticamāk, posma uzvarētājs varētu noskaidroties tieši šajā flaitā. Tomēr 16.bedrīte Gundaram nepadodas tik veiksmīga un tiek zaudēti dārgi 3 sitieni attiecībā pret Ēriku. Šajā brīdī Ēriks iegūst pārliecību un arī vējš palīdz, pēc sitiena, aizpūšot bumbiņu līdz grīnam uz 17. no 160m attāluma. Rezultātā ĒK-PAR, GG-6. 18.abiem pa 6. Rezultātā lauciņā “Total” Gundars ieraksta 100, Ēriks, pirmajai sezonas spēlei ļoti cienīgu, 93. Cīņu no malas noskatījās Oskars, kurš otro devītnieku izspēlēja līdzīgi kā pirmo – ar 75. Kopā 151.

Pelnīta uzvara Ērikam ar solīdo pirmo maču rezultātu, īpaši jau ņemot vēro paildzināto ziemas pauzi.