Arhīvs: Jaunumi 2021

12/10/2021
Hoļca kauss

Šī gada 12.oktobrī tika aizvadīta ikgadējā Hoļca kausa izcīņa, kuras pirmsākumi meklējami tālajā 2001.gadā. Tajā, lai cīnītos par kausu, bija pulcējušies:  iepriekšēja gada Hoļca kausa ieguvējs Janševica kungs, mediju kluba jaunā zvaigzne Rutuļa kungs, savulaik Hoļca kausu izcīnījušais Kundziņa kungs un trīs no četriem golferiem, kuri aizsāka šo tradīciju – vairākkārtējs Hoļca kausa ieguvējs Galkina kungs, cilvēks, kurš pēdējos gadus golfu spēlē tikai reizi gada Hoļca kausā Vaidakova kungs un šīs tradīcijas iedibinātājs Krumholca kungs, vairāk pazīstam kā Hoļcs. 

Turnīrs, ievērojot epidemioloģiskos nosacījumus, iesākās ar iesildīšanos, respektīvi latviešu, gruzīnu un skotu antibiotiku uzņemšanu, pastiprinot antibiotiku iedarbību ar speķmaizīšu palīdzību. Tālāk tekstā vadīsimies pēc ekseļa tabulām, kuras bija tik mīļas bijušajam premjeram Valdim Dombrovskim, mūsu gadījumā Scorecard. 

Pirmajā bedrītē no cīņas par kausa izcīnīšanu izstājas tautā mīlētais dziedātājs Normunds, kurš saskalda 17 sitienus. Cerības uz kausa izcīnīšanu sarūk arī Afoņam, kura kontā 12 sitieni, bet vadībā izvirzās Gundars ar dubultbugiju. Uzņemto ritmu viņš nostiprina ar PAR 2.bedrītē. Pēc otrās bedrītes otrajā vietā izvirzās Ēriks, bet turpat blakus viņam Hoļcs. Gundars līdera smago nastu iztur vēl līdz piektajai bedrītei, bet viņam neklātienē, pēc PAR 4.bedrītē, sāk tuvoties Hoļcs. 6.bedrītē viņš panāk Gundaru, un tobrīd viņi tuvāko sekotāju Ēriku apsteidz par 3 sitieniem. 7.bedre šajā turnīrā izrādās liktenīga diviem spēlētājiem – Rutuļa kungs finišē 20 metrus no bedrītes un izcīna 6.vietu, savukārt Afanasijs turnīru pabeidz ar skaisti iesistu bumbiņu bedrītē un 5.vietu. 

7.bedrē arī parādās pirmās pazīmes, ka jubilārs diez vai tiks pie kausa, jo sāk streikot viņa vuds. Sitiens grāvī un izglābs dubultbugijs. Ēriks un Jānis par vienu sitienu sadeldē deficītu, savukārt Gundars saglabā Status Quo. Iesākot 8.bedrīti Hoļcs nolemj ka pie labā toņa viņam neiederētos uzvarēt turnīrā – sitiens garām bumbiņai, bakstījiens uz priekšu, sitiens grāvī, vēlreiz sitiens grāvī, un summā trīspadsmit sitieni, kas nozīmē ka līdz 55 sitieniem (tik cik Hoļcam paliek gadu) atlikuši tikai 2 sitieni. Pārējie pretendenti 8.bedrītē nopelna dubultbugiju, un pirms izšķirošajiem notikumiem Gundaram atlikuši 9 sitieni, Ērikam 7 sitieni un Jānim 4 sitieni. Pēc aplauziena 8.bedrītē Hoļcs turpina nedaraudzēties ar vudu, iesit dīķī, nodropē bumbiņu un finišē ceturtajā vietā. Jānis, veicot pāris labus sitienus tiek uz grīna 6,5 puteru attālumā no karodziņa. Tas rezultējas ar trešo vietu turnīrā. Savukārt Ēriks, nedraudzējoties ar fērveju, un finišā veicot putu, ko nevar uzskatīt par 100 procentīgu, pabeidz turnīru 9.bedrītē. Tā kā šis bija pirmais flaits, tad nākas gaidīt nākamo, lai uzzinātu čempionu. Ērikam, kurš brīdi pabija Leader in Club House, nākas vilties – Gundars pirmās deviņas bedrītes ir veicis ar 51 sitienu, un viņš, jau kā čempions, var veikt pēdējos trīs sitienus vienatnē. Tas rezultējas ar to, ka bumbiņa apstājas 20 m no grīna. Sveicam čempionu!

 


05/10/2021
2021.gada 9.posms
. Ozo

Viegli saulainā un visādi citādi patīkamā oktobra dienā Ozo Golf laukumā izšķīrās 2021.gada Mediju golfa līgas čempiona titula īpašnieks. ‘Izšķīrās’ gan būtu ļoti skaļš vārds – Ingmāru no no troņa varēja gāzt tikai Janševics, turklāt pats līderis nedrīkstu finišēt augstāk par ceturto vietu.

Pirmajā flaitā devās abi titula pretendenti un Ēriks. Izšķirošos mačus ar taisnu sitienu sāka vienīgi Ingmārs, Ērika bumbiņai pazūdot koka lapās pa labi no fērveja un Jāņa pa kreisi pāri krūmu zariem. ĒK bumbiņu tā arī neizdevās atrast, bet gan JJ, gan IJ bija pieklājīgi, un bedrīti pabeidza ar 6 sitieniem, lai Ērikam nebūtu pārāk jāpārdzīvo par saviem 7. Toties otrajā bedrītē Ēriks pēc laba draiva tika pie PAR, kamēr abi pretendenti turpināja ar 6. IJ un JJ vēl uz brīdi palika nešķirami – abiem 3 un ĒK 4 sitieni trešajā. Ceturtā bedrīte ar savu tālo izsitiena vietu lēnām sāk ieviest korekcijas. Neviens no golferiem ar pirmo sitienu netika tālāk par bunkuriem, bet turpinājums veiksmīgāks bija Ingmāram un Ērikam – pa 6, kamēr Jānim dubltbugijs. Pārējās pirmā apļa bedrītēs katrs flaita dalībnieks vismaz reizi rādīja kārtīgu “meistarību”. Ingmārs piektajā dzīvojās pa bunkuru, Ēriks astotajā pa ūdeni, savukārt Jānim šajā bedrītē gan auts, gan ūdens un 11… Bet ko nu tur par bēdīgo. Ēriks septītājā aizdraiverēja 270 metrus, ar nākamo sitienu nolika bumbiņu divarpus metrus no karoga un, neko neatliekot uz labākiem laikiem, arī ieripināja bumbiņu bedrītē – bērdijs un garšīgo dzērienu baudīšana! Labi sitieni un ripināšana Ērikam apli ļāva pabeigt ar 45 sitieniem, Ingmāram 48 un JJ 53.

Metropoles transporta problēmu dēļ Mediju kluba mazmeistariem – Gundaram, Normundam un Hoļcam kaujas laukā nākas doties nevis kā plānots – pirmajiem, bet pēc vadošā trijnieka jeb lielmeistariem. Pirmo bedrīti divi un no viņiem, Latvijas vadošais golfa apskatnieks un erudīcijas spēļu maģistrs, uzsāk samērā cienīgi ar bugiju, savukārt estrādes mākslinieks, kurš transporta problēmu dēļ nepaspēja iesildīties, saskalda tikpat sitienus, cik abi viņa pretinieki kopā.  Tālāk līdz 7.bedrītei Hoļcs krāj bugijus un dubultbugijus, Galkina kungs spēlē kā pa viļņiem, rezultātu kartītē ierakstot gan PAR (vienīgais šī flaita PAR pa visu spēli), gan mazāko divcipara skaitli, savukārt Rutuļa kungs, pēc iesildīšanās pirmajā bedrītē, spēj stabilizēt spēli un iemanās vienā bedrītē apsteigt Hoļcu un vienā bedrītē apsteigt Gundaru. 7.bedrītē pirmo nesaprašanos šajā dienā ar vudu piedzīvo trīs nūju meistars Hoļcs. Pirmais sitiens labs, divi nobakstīti sitieni, bet pēc ceturtā sitiena bumbiņa tiek nolikta fērveja vidū. Teiksiet – katra golfera sapnis, taču tas izrādās 16.bedrītes fērveja vidus. Turpinājumā āķīgo jautājumu uzdevējam izdodas nedaudz izlabot situāciju un nopelnīt sniegavīru. Tāds pats cipars Normundam, bet Gundars ar paviesošanos niedrēs ir labākais šajā bedrītē ar 7. Pēdējās divas bedrītes pirmajā devītniekā Hoļcs noslēdz ar dubultbugijiem, kas summā dod viņa šīs sezonas labāko rezultātu Ozo pirmajā devītniekā – 52. Savukārt Gundaram un Normundam apļa noslēgumā rezultātu kartītēs tiek ierakstīti skaitļi, kas nedaudz lielāki par dubultbugiju, un pirmais no viņiem finišē ar 59, bet otrais ar 66. Skatuves mīlulis pēc veiktajām pirmajām deviņām bedrēm izsaka minējumu, ko šodien nebūs viņa labākais rezultāts. Vai minējums piepildīsies, to uzzināsim vēlāk.

Otro apli čempiona cienīgi sāka Ingmārs – divi PAR, nekur pārāk tālu neatpaliekot arī Jānim un Ērikam. 12ajā, bugijs JJ un dubultbugijs IJ un ĒK. Un tad nāca 13. bedrīte… Kā jūs varbūt esat dzirdējuši, daba mīl līdzsvaru. Un šajā bedrītē daba to tiešām mīlēja. Ēriks pēc lieliska pirmā sitiena nolika bumbiņu nepilna metra attālumā no karoga un ar skaistu ripinājumu tika pie sava otrā bērdija. Tas par Ēriku… Ingmārs spēlēja droši, bet čipoja ne tik droši un tika pie 5. Nu un JJ bija tas, kurš rūpējās par dabas līdzsvaru, divreiz sitot ūdenī un tiekot pie 8. Uz 14.bedres izsitiena vietas nedaudz samisējās arī dienas labākajam spēlētājam – Ēriks aizsita savu bumbiņu uz 16.fērveja vidu un bedrīti izspēlēja ar 8 sitieniem (IJ 7, JJ 6). Tas Kundziņa kungu, iespējams, labi sapurināja, un neskatoties uz ūdeni 17ajā, Ēriks dienu pabeidza ar bugiju un ļoti cienījamu rezultātu – 91. Pie otrās vietas, vismaz šajā flaitā, neviens pārāk negribēja tikt… Ingmārs darīja visu, lai izvairītos no fērveja, Jānis tā kā bakstījās, tā kā tomēr kaut ko centās sist uz priekšu, bet tas viss beidzās ar 102 JJ, 98 un čempionu titulu Ingmāram!

Otro devītnieku gan Hoļcs, gan Gundars iesāk ar diviem bugijiem, savukārt Normunds tiek pie vēl viena divciparu skaitļa– 11, kā arī 7. Nākamā 12.bedrīte izrādās smags pārbaudījums visiem trim censoņiem. Hoļcs paspēj padzīvoties pa garu zāli, pa koku puduri, pa dīķi un arī beidzot tiek pie divciparu skaitļa rezultātu kartītē. Gundars lēnām čabinot uz priekšu un veicot ne tos labākos manevrus uz grīna tiek pie astotnieka, bet dziedātājam klājas gandrīz tikpat slikti kā Hoļcam. Tikšana līdz grīnam viņam iet tik smagi, ka talkā tiek iesaistīti arī vārdi, kurus mākslinieks nedzied savās dziesmās. Šis pārbaudījums atstāj sekas arī uz divām nākamajām bedrītēm, kurās Normunds slīcina bumbiņas ūdenstilpnē un skaita puterējumus, kā cāļus rudenī, kas rezultējas ar vēl diviem divciparu skaitļiem kartītē. Atgūties viņš spēj tikai uz 15.bedrītes, kad sev nokārto glītu bugiju. Savukārt Hoļcs uz mirkli iegūst otro elpu, nopelnot trīs bugijus pēc kārtas. Jāpiezīmē, ka viņam, kas ar dzelžiem ir uz Jūs, pirmo reizi savā karjerā Ozo laukumā 13.bedrītē izdodas pārsist pāri grīnam un novietot bumbiņu bunkurā. Gundars mēģina turēt līdzi, taču paslīd vienā bedrītē, un tiek tikai pie diviem bugijiem. Noslēdzošās trīs bedrītes izvēršas par konkursu – kuram vairāk patīk sniegavīri. Konkursā uzvar nopelniem bagātais skatuves mākslinieks, kurš uzveļ trīs sniegavīrus, otrajā vietā Hoļcs ar diviem sniegavīriem, bet trešajā vietā ierindojas Gundars ar vienu sniegavīru. Taču mediju līgas sacensībās, lai noteiktu uzvarētāju, ir pilnīgi citi kritēriji. Tāpēc īsumā par tiem. Hoļcs pēc pilnīgas p..j spēles pēdējā bedrītē nopelna 60 sitienus otrajā devītniekā, kas summā dod 112. Gundars, veicot otro devītnieku ar 55 sitieniem, sasummē 114, bet Normunds, apstiprinot savas iepriekš izteiktās prognozes par ne to labāko rezultātu otrajā devītniekā, tiek pie 78 sitieniem, kas rezultējas par 144 visā spēlē.

Suminām Ingmāru, kurš pēc gada pārtraukuma atgriezās MGL čempiona tronī! Savukārt Ērika lieliskais pēdējais posms ļāva finišēt otrajam – apsveicam!

 

21/09/2021
2021.gada 8.posms
. Viesturi

MGL 8 rīts atnāca ar labām ziņām Ērikam un Jānim Janševicam – Ingmāram darbi liedza ierasties uz sezonas priekšpēdējo posmu, kas abiem pieminētajiem kungiem palielināja iespējas uzvarēt sezonas kopvērtējumā. Palielināja gan tikai teorētiski, bet par to mazliet vēlāk.

Izloze pirmajā flaitā aizsūtīja Gundaru un Jāni Jan. GG sāka palēnām – ar dubultbugijiem pirmajā divās bedrītēs. JJ nesāka slikti, bet trešajā bedrītē pēc laba draiva otro sitienu aizsita dziļi mežā. Gundars nospēlēja labāk, tiekot pie bugija, bet JJ 7. Te nu gribot negribot jāaizsteidzas notikumiem mazliet pa priekšu – GG arī nākamajās trijās bedrītēs bijas spiests rezultātu kartītē ierakstīt 6. Neliels lūzums notika septītajā bedrītē, kad Jānis tika pie sava otrā PAR, bet Gundars četru sešinieku sēriju pārtauca ar piecinieku. Astoto bedri abi golferi iesāka ar drosmīgiem un līkiem draiviem, kas bumbiņām lika piezemēties pa labi no tiltiņa grāvja rajonā. Pietiekami dzidrais grāvja ūdens tās ļāva atrast gan GG, gan JJ, bet ripināšana pirmās klasītes (ja ne bērnudārza) līmenī atkal kartītēs lika ierakstīt 7. Pirmo apli abi pabeidza ar sešiem sitieniem devītajā. Kopā JJ 46, GG 33.

Otrajā flaitā devās Ēriks, Ivo un Normunds. Pēc pirmajām divām bedrītēm sev neierastā – flaita līdera pozīcijā – atradās Normunds Rutulis. Ērikam auts un neveiksmīgi čipi pirmajā, Ivo norakšanās bunkurā otrajā. Turpmākajās bedrītēs Ērikam izdodas atgūt sitienu kvalitāti, bet ne precizitāti. Līdz ar to bieži bumbiņa tiek atrasta starp kokiem, vai bunkurā blakus grīnam. Kas rezultātā dod 54 pirmajā aplī. Ivo paspīd ar PAR uz ceturtās, tomēr pamanās sarakties ar 10 uz sestās, kur tikai ar 5 sitienu tiek pāri grāvim pie izsitienu vietas. 60 pēc nospēlētām deviņām. Normundam kartītē vairāki 8 un 9, kas kopā dod 67. Pēc šāda apļa visi ir vienisprātis par pozitīvo atziņu, ka otrajā aplī gandrīz katru bedrīti iespējams uzlabot.

Atgriežamies pie pirmā flaita. Gundars otro apli iesāka… kā lai to labāk pasaka… iesāka nelādzīgi. Ar 10 sitieniem pirmajā, PAR otrajā, un 8 trešajā. Toties JJ bija pacēlies zemam lidojumam – bugijs, bugijs un PAR. Ja mēs ielūkotos Ērika rezultātos, redzētu, ka JJ tajā brīdī bija 11 sitienu pārsvars – 60 pret 71. Laikam Jānim šāda notikumu attīstība šķita pārāk garlaicīga. Nākamajās piecās bedrītēs JJ uz katra grīna aizripināja garām 50-70 cm garus putus. Un astotajā turklāt pazaudēja bumbiņu (to gan vēlāk Hoļcs atrada, bet tas jau bija pēc finiša), pabeidzot bedrīti ar 8 sitieniem. Kā jau jūs būsiet dzirdējuši, daba mīl līdzsvaru. Tajā brīdī, kad JJ sāka grimt, GG sāka spēlēt fantastiskā līmenī. Sākot ar 13. (4) bedrīti Gundaram bugijs, bugijs, PAR un bugijs, kas neklātienes cīņā ar Hoļcu par 3.vietu ļāva iegūt četru sitienu pārsvaru. 17ajā (8) Gundaram septiņi, kas pārsvaru pār Erudīcijas Pavēlnieku samazināja par vienu sitienu. Savukārt cīņā par pirmo vietu JJ (kā izrādījās vēlāk) bija viena sitiena pārsvars pār Ēriku. Pēdējo bedrīti JJ un GG draudzīgi izspēlēja ar sešiem sitieniem, priekšpēdējo posmu pabeidzot ar attiecīgi 99 un 105.

Otrā flaita otrais aplis. Pēc otrās bedrītes, kurā Normunds atzīmejās ar PAR, Ivo izsaka savus novērojumus “Ēriks ātrāvies gaismas gada attālumā, bet vienīgajam nav PARs”. Šo netaisnību nekavējoties Ēriks steidz labot, turklāt trīskāršā apmērā – PAR uz 12(3); 13(4) un 15(6). Pirms pēdējiem sitieniem Ēriks no Gundara uzzina, ka nepieciešams iečipot, lai būtu pārspēle - tomēr tas neizdodas un arī Ērikam pēdējā bedrītē seši sitieni un summā 100… Ivo lielisku PAR izdoas gūt uz 10 (1), kur jau ar otro sitienu bumiņa apstājas aiz grīna. Pārējais jau ir tikai formalitāte. Pārējās 6 no 8 bedrītēm Hoļcs nospēlē stabili uz 5. Kopā 47 otrajā aplī un summā 107.

Arī Norčam izdodas uzlabot savu sniegumu otrajā aplī – pat par veseliem 12 sitieniem. Vienīgā aizķeršanās uz 17(8), kur izsists autā un pēc tam pabūts grāvī un kartiņā spiests ierakstīt 11. Kopā 55 un summā 122.

Laimīgu uzvaru svinēja Janševics, kas atstāja teorētiskas cerības uz titulu. Jāsaka gan, ka ļoti teorētiskas – JJ pēdējā posmā jāizcīna uzvara, bet Ingmāram jāpaliek ārpus trijnieka..


24/08/2021
2021.gada 6.posms
. Ozo

Nedēļu ilga aizkavēšanās ir parādība, kas noteikti spēj satraukt darbarūķi, kurš pēc padarīta darba pacietīgi gaidījis algas dienu, skrupulozu augstskolas pasniedzēju sesijas laikā vai, piemēram, kādu valšķīgu jaunkundzi pēc vētrainākas nakts studentu ballītē, taču ne rūdītu golferi – jo savu iespēju iekrāmēt ratos milzu somu ar dzelžiem un lepni to vadāt pa krūmiem, mežiem un mauriņiem agrāk vai vēlāk viņš tā vai citādi atradīs.
Tomēr otrdienas rītā uz Ozo treniņgrīna Jāņa Janševica smiekliņā bija saklausāma viegli nervoza nots – jo draudīgi zemie, zilpelēkie mākoņi kombinācijā ar dzestru ziemeli nekādi neradīja sajūtu, ka šī būtu tā diena, kuras dēļ nu bija vērts pārcelt sākotnēji nedēļu ātrāk paredzētos mačus. Tomēr, aizsteidzoties notikumiem priekšā – sākumā pabiedējusi ar smalku smidzinātāju, vēlāk otrdiena pret aristokrātiskās spēles cienītājiem atmaiga, gan atbrīvojot Latvijas galvaspilsētas sablīvētās debesis kādam saules staram, gan paskrūvējot maķenīt augstāk termometra stabiņu.

Pirmajā grupā izloze laukumā sūtīja ne tikai meteorologu iztrūcināto Jāni, bet arī viņa pēdējā laika regulāro spēles partneri Hoļcu, kā arī sezonas kopvērtējuma priekšgalā nokļuvušo Ingmāru. It kā gana perspektīva kompānija, ko gan neatspoguļoja spēles sākums – Lucifera kombinācija uz pirmās bedrītes (Hoļcam jau pirmais bunkurs, Jānim niķīgs puteris...), un nekas diži atšķirīgs arī uz otrās. Te gan Janševics strauji sasprindzināja meistarību, kas deva divus glītus PAR uz īsajām bedrēm un vēl rindiņu solīdu bogiju (5., 7., 9.). Ingmārs – pēc trim bogijiem – “stīgu pārrāva” uz 5. fērveja, kur pēdējos simts metrus līdz grīnam veica ar sešiem sitieniem, tostarp izbradājot bunkuru, tā sašūdams sevi vēl uz nākamajām pāris bedrītēm. Tiesa, pāris bogiji uz 8.un 9. ļāva mazliet ieķerties rezultātā, turklāt Jāņa devītnieks uz 8. (priedes, bunkurs, puteris...) sabremzēja citādi solīdo skrējienu līdz 49. Ingmāram 51, bet Hoļcam... Daudz ūdens (2., 8. pat divreiz), daudz smilšu (1., 4.), daudz vudam (!) nedraudzīgā dziļā rafa. Un 61.

Otrajā flaitā laukumā devās Normunds, Ēriks un Gundars. Spēli visi iesāka gausi - Normunds ar vairākiem īsiem sitieniem, Gundars ar pabūšanu bunkurā, Ēriks ar pazaudētu pirmo sitienu tuvējā dīķī. 2.bedrē “izceļas” Gundars, kur draivu raida pāri sētai turpat 20 metrus uz priekšu no tee. Taču arī pirmo PAR uz trešās paspīd tieši Gundars. Šādu pat sasniegumu izdodas atkārtot arī uz 6., kur viņam pievienojas Ēriks. Nākamās divas bedrītes var nosaukt kā “Normunda nedienas”. Septīto Norča iesāk ar sitienu garām bumbiņai uz tee, kam seko vēl vairāki ne pārāk tāli un ne visai veiksmīgi sitieni. Rezultātā – 10. Savukārt astotajā prāvu sitienu skaitu uz sevi paņem Ķīšezers un kartītē tiek ierakstīts 16. Tai pat laikā uz garās astotās, Ēriks noformē savu otro PAR. Šajā brīdī, ne pārāk ātri spēlējošo flaitu, ir noķēruši nākamie spēlētāji un sākās laišana garām, kas savu kulmināciju sasniedz 9.bedrītē, kur vienlaikus bedrīti izspēlē 3 flaiti. Šāds bardaks nav pa prātam Ērikam. Pēc tam, kad, pēc ilgas meklēšanas, neizdodas atrast pirmā sitiena bumbiņu (tā vietā atrodot 4!!! citas), Ēriks pavirši nospēlē pie grīna un kopā spiests ierakstīt 10. Pēc pirmā apļa Ērikam 52, Gundaram 55, Normundam 73.

Atgriežamies pie pirmā flaita. Koka lapotne, dīķis, bunkura kantīte, vēl divi dīķi un auts – lūk, īsā stenogramma Hoļca pirmajām piecām bedrītēm arī otrajā devītniekā. Labi gan, ka ir bagātā krievu valoda, kas ļāva pašam šo visu nokomentēt. Un – “atlaida”! Sapratis, ka nemanot ir kļuvis par pa pēdām nākošā Normunda Rutuļa dzīvo mērķi, Vislatvijas erudītu bieds ar vieglu rokas kustību pārslēdza sporta režīmā, nākamās trīs bedrītes nospēlējot ar PAR. Pēdējo šajā sērijā, 17. bedrīti, pat teju ar bērdiju. Tā teikt, sorry, Norča – ne šoreiz... Tiesa, noslēgumā uz šīs putukrējuma tortītes tika uzlikts nevis ķirsis, bet gan arbūzs – devītnieks uz 18.

Jānis tikmēr palaidās slinkumā. Pēc viena megadraiva (10.) iesita priedītēs, pēc nākamā (11.) – sāka ripināt visvisādus brīnumus. Uz 13. – pēc pirātu kapteiņa cienīga āķa – vispār iesāka izspēli jau ar trešo sitienu... Pamanoties aizripināt garām bedrītei pārdesmit centimetrus garu putu, pēc 17 nospēlētām bedrēm Jānis attiecībā pret Ingmāru (kurš, sauksim lietas īstajos vārdos, laukumā bija praktiski tikpat bezcerīgs...) nonāca jau divus sitienu deficīta situācijā, un tad ielingoja tuvējā dīķī ar 18. bedrītes pirmo sitienu. Priekškars? Tā varētu domāt, bet – nē. Ingmārs miera vējos iesita garajā zālē. Tad vēlreiz. Un tad vēlreiz. Un tad bunkura nepareizajā malā... Jānim tikmēr varens šāviens no dīķmalas, kam sekoja nevainojams 9. dzelzis no metriem 110. Bumbiņa – 30 cm attālumā no mērķa. Neticams bogijs Jānim pret tizlu trīskāršo Ingmāram, un noslēguma cipars kartiņā identisks – 105 un 105!

Naivi domāt, ka tas derēs uzvarai, un tomēr – ja nu?.. Otrais flaits ar Ēriku, Gundaru un Normundu tobrīd atradās vismaz stundas attālumā aiz muguras, tāpēc abi optimisti pieņēma Zālamana lēmumu – jānoskaidro, kas kuram pienāksies, ja nejauši piepildās tas “ja nu”. Jānim kārtējais megadraivs, ko Ingmārs knapi pārsniedza ar savu jau otro sitienu. “Tomēr tas bunkurs pa kreisi no grīna tā vilina, tā vilina...” padomāja Jānis. Un tā nu spēle līdzsvarojās. Izšķirošs abu censoņu rotaļā izrādījās Ingmāra ripinājums no metriem padsmit, bumbiņai paliekot uz bedrītes malas – kas ļāva droši pabeigt izspēli ar pieci, kamēr Jānim smilšukastes apmeklējums izprovocēja arī tālākas nepatikšanas un sešinieku finišā. Tiesa, kā jau to varēja paredzēt, realitātē šis nervus kutinošais duelis izšķīra tikai vienu lietu, un tas galīgi nebija triumfs posmā. Pienākums aprakstīt flaita sportiskās gaitas – lūk, Ingmāra balva par šo Pirra uzvaru. Tik patiesi un sirsnīgi – protams, vēlāk, jau telefoniski – neviens “zaudētājs” nevienu “uzvarētāju” golfa pasaulē nebija apsveicis jau sen...

Otrajā flaitā otrajā aplī pirmajam ar PAR izdodas atzīmēties Ērikam uz 12., kur, cerot uzsist prātīgi pirms grīna, vējš bumbiņu aiznes līdz grīnam. Savukārt 13. uz grīna izdodas uzsist tikai Ērikam, taču tikai Ērikam neizdodas gūt PAR. Gundars pēc čipa ar lielisku ripinājumu pa sarežģītu trajektoriju ieripina PAR, savukārt Normunds pēc pabūšanas bunkurā ar čipu raida bumbiņu tieši bedrītē. Otro apli Normunds spēlē daudz labāk, sitieni padodas tāli un taisni. Uz 14. abi ar Gundaru tiek pie bugija. Savukārt uz 15. lielisks sitiens no tee padodas Ērikam un izdodas noformēt birdy. 17.visi draudzīgi nospēlē ar bugiju, turklāt Ērikam tas izdodas ar pazaudētu bumbiņu dīķī. Diemžēl Normunda labā spēle nenoturējās līdz spēles beigām un 18.atkal vairāki norauti sitieni, kas rezultējas ar 9 uz 18. Tikmēr Ēriks un Gundars finišē ar garlaicīgiem bugijiem. Otrā aplī visiem izdodas uzlabot sniegumu – Ērikam 46, Gundaram 51 un Normundam ļoti cienījams 58. Summā Gundaram 106, Normundam 128, bet pagājušā gada čempionam 98 – kas dod uzvaru posmā un palielina intrigu cīņai par čempiona titulu.

27/07/2021
2021.gada 5.posms
. Viesturi

Arī MGL 5.posmā Viesturos golferi sadalījās divās daļās, agrākajiem putniem laukumā dodoties 7:00, kamēr miega mices spēli sāka 9:00. 

Dažu pēdējo dienu laikā solītais 31 grāds pārvērtās par lietus prognozēm, bet Ingmārs, JJar un JJan plānus sākt 7:00 nemainīja. Pirmo bedri labāk izspēlēja Ingmārs un JJan (bugiji), toties Miedziņš atbildēja ar skaistu pāru uz otrās bedrītes. Vai nu patīkamais rīta gaiss, vai partneri, bet JJar skaistāko pārsteigumu sev un agrajiem cīruļiem sagādāja ceturtajā bedrītē. Ar otro ticis uz grīna, Mākslinieks eleganti ripināja bumbiņu bedrītē - bērdijs!!! Tā kā JJar nu jau kādu laiku stiprākiem dzērieniem teicis atā, tad IJ un otrs JJ uz Jarāna veselību iebaudīja malku katrs no savas blašķītes. Sestajā JJan pārsita pāri grīnam garajā zālē, no kuras tā uzreiz ārā tikt neizdevās - rezultātā ne tik simpātisks septītnieks. Septītajā bedrītē JJar tiek pie vēl viena pāra! Pārliecinošais sezonas līderis Ingmārs spēlēja kā automāts. Pēc nelielā klupiena piektajā (dubultbugijs), IJ pirmo apli pabeidz tuvu teicami - ar pāru sestajā un trīs bugijiem, kas (kā izrādījās vēlāk) pret tuvāko sekotāju ļāva iekrāt 4 sitienu handikapu - 44. JJan 48 (pieminētais tuvākais sekotājs) un JJar 50. 

Otrajā jeb pūcīšu flaitā šajā posmā bija salikti spēlētāji, kuri negribēja celties ar pirmajiem gaiļiem, respektīvi, Linards, Hoļcs un Ēriks. Piebildīsim, ka pasākumu ļoti nopietni bija uztvēris Ēriks, kurš ieradies ar kediju, tiesa kedijam (viņa dēlam) īpašas pieredzes nav, jo viņš golfa laukumā ir pirmo reizi. Laukumā flaits tiek tikai pēc tam, kad cīrulīšu flaits dodas otrajā aplī. Pirms spēles uzsākšanas nedaudz bēdīgs kļūs Hoļcs, jo nav ieradies Rutuļa kungs, kuru Hoļcs labas spēles gadījumā varētu apsteigt, un pirmajā flaita uguņo Miedziņš, kuru arī labas spēles gadījumā viņš arī varētu apsteigt. Tādēļ erudīcijas spēļu guru nolemj, ka viņam garantēta pēdējā vieta. Spēles izloze sākas ar kuriozu – Ērika sviestas tīkociņš piezemējas vertikālā stāvoklī un tā arī paliek, tādēļ jāveic atkārtota izloze. Pēc pirmajām divām bedrītēm visiem flaita spēlētājiem ir vienāds rezultāts. Tālāk seko trešā bedrīte, kurā Hoļcs ar savu trīs nūju taktiku (vuds, čiperis un puteris) izcīna skaistu PAR, bet viņa sāncenši iebuksē, Linards mazāk – 8, Ēriks vairāk – 11. Ceturtajā bedrītē Eriks triumfē ar bugiju, un tajā brīdī nekas neliecina par tālākajiem notikumiem. Piektajā bedrītē iepriekšējās sezonas čempions mežmalā pazaudē bumbiņu, kuru it kā vajadzēja atrast un tas noved pie skaitļa 9 ierakstīšanas kartītē. Nedienas viņam turpinās arī sestajā bedrītē, kur tiek pazaudētas vēl dažas bumbas, un pēc  bedrītes izspēlēšanas Ēriks paziņo, ka tā arī nevienu no tām nav atradis un izstājas no sacensībām. Līdz ar to Hoļcs var droši nopūsties – minimālais mērķis ir izpildīts, nepalikt pēdējam. Piebildīsim, ka spēļu ekspertu un Linardu čempiona likstas neietekmē, viņa spēļu kartītē ieraksta vienu bugiju pēc otra un tā turpina līdz pēdējai pirmā apļa bedrītei, kur arī viņiem sākas problēmas. Hoļcam pirmo reizi šajā spēlē noraujas sitiens ar vudu, bumbiņa aizlido, iespējams, grāvī pa labi, aiz kokiem, iespējams, nē. Pēc izmisīgas bumbiņas meklēšanas, tiek atrastas daudzas citas, bet ne Slazinger 3. Nākas doties atpakaļ un sākt bedrīti no jauna. Pēc šiem piedzīvojumiem radiodarbiniekam ar putu no ārpusgrīna tomēr izdodas izglābt kaut cik pieklājīgu rezultātu. Bedrītē – 7, summā 49. Savukārt Linards šajā bedrītē iekrāj savu dienas lielāko ciparu -9, un devītnieku noslēdz ar 53. 

Pirmajā flaitā otro apli neviens no Jāņiem neiesāk spīdoši. Bet Ingmāra pirmās trīs bedrītes daudz citādāk kā par katastrofālām grūti nosaukt. Dubultbugiji pirmajās divās bija tikai priekšvēstneši nedienām trešajā. Grāvja mala pēc otrā sitiena, sānu grāvis, tad pāri grīnam slīpumā un kā punkts visam, ripinājumā bumbiņa apstājās uz pašas bedrītes maliņas... 10. Neklātienes mačā par uzvaru posmā Hoļcam tas pēc trešās bedrītes ļāva līderi noķert. Arī JJan trešajā nebija ar ko lepoties - divreiz grāvis un 8. Miedziņš otro apli strikti sadalīja divās daļās - pirmajā, trešajā, piektajā un astotajā tikko pieminētie astotnieki. Toties piecās pārējā bedrītēs kopā +5 un pavisam kopā 105! Ingmāra līdz šim tik labi ieeļļotais spēles mehānisms tā arī neatsāka darboties ierastajā režīmā. Kā svaiga gaisa malks vēl bija PAR sestajā, bet citās vietās grāvji, koki un citas auzas - 100. JJan dažu labu reizi neiripināja to, ko varbūt varēja ieripināt, astotajā aizķēra pie dīķa astāto Everesta pakāji un maču pabeidza ar 96.

Otrajā flaitā Linards un Hoļcs atvadās no Ērika, un lietus lāsēm krītot dodas otrajā devītnieka. Hoļcam tas izdodas lielisks. Otro reizi mūžā viņš Viesturos apļa pirmās divas bedrītes pēc kārtas izspēlē ar PAR. Linards īpaši neatpaliek – viņam bugijs un PAR. Ja reizēm golferu – amatieru nerakstītais likums, ka pēc PAR nāk NEPAR nepiepildās, tad pēc PAR, PAR nu noteikti nāk NEPAR. Hoļcs ielido uz 9, savukārt Lapas kungs izvelk savu jauno draiveri un sāk rādīt brīnumus – 220 m, pēc tam sitiens ar dzelzi un bumbiņa 20 m no grīna. Tālāk brīnumi apstājas – neveiksmīga īsā spēle un bugijs. Pasteidzoties notikumiem uz priekšu, Linards pēc tam līdzīgā stilā izspēlē vēl trīs bedrītes – 220 – 230 m draivs, sitiens uz grīna vai grīna malas un neveiksmīga spēle ar puteri ar vismaz 3 putiem. Tālāk abi golferi spēlē diezgan līdzīgi, pārsvarā krājot bugijus. Nelielu izrāvienu 16.bedrītē veic Hoļcs, kurš trīs gadu laikā pirmo reizi ar pirmo sitienu tiek uz grīna un noformē PAR, savukārt Linardam bugijs. Tādā pašā vērtē viņš izspēlē arī pēdējās divas bedrītes un otrajā aplī finišē 45 sitieniem, kas summā dod 98. Hoļcam finišs iznāk par sitienu labāks. Viņam izdodas 18.bedrītē kārtīgi aizcirst durvis – tradicionālais Hoļca 3. vuda “banāna” sitiens pāri priedēm kreisajā pusē, novietojot bumbiņu uz fērveja. Tad sitiens ar 5.vudu uz grīna un divu puti, kas jautājumu uzdevējam dod piekto PAR šajā dienā. Sasummējot visu iespēto, tas viņam dod 44 sitienus otrajā devītniekā un 93 summā, kā arī nelielas cerības tikt uz pjedestāla. Pēc alus kausa, sešiem nesekmīgiem zvaniem JJ, un pāris zvaniem IJ, tikai izbraucot no Jaunmārupes, Hoļcs var izplaukt smaidā – viņš ceturto reizi karjerā ir triumfējis LMGK posmā! Apsveicam!!!

12-13/07/2021
2021.gada 4.posms
. Viesturi/Ozo.

Laikam jau golfa spēlei tomēr piemīt kāds maģisks sievišķīgs valdzinājums. Par spīti laika prognozēm, kas vīriešiem pusmūžā stingri iesaka pavadīt laiku slēgtās telpās ar mitru dvieli ap galvu, seši mediju pārstāvji nolēma, ka 33 grādi ēnā jau nu nav šķērslis piecu stundu pastaigai pa golfa laukumu. Divreiz.

Pirmā diena. Viesturi

Trīs piesardzīgākie randiņa laiku izvēlējās agrāk – tā, lai aiztaupītu sev vismaz kādu stundiņu skarbās pēcpusdienas tveices. Plāns izsoļot uz Viesturu 1. izsitiena vietas jau 8:00 gan piedzīvoja 15 minūšu nobīdi nepareizajā virzienā – par to parūpējās Ingmārs (jeb, precīzāk, viņa mājvietas gāzes katls, kas tieši otrdienas rītā bija izdomājis doties rotaļās), tādējādi ieskrienot spēlē aizelsies un pat ne reizi neuzripinājis uz treniņgrīna. Spēles biedri – Ēriks un Jānis (Jan.) – gan ātri secināja, ka čalis esot simulants...

Proti, Ingmāram spēle no rokas iesākumā gāja pat ļoti gludi – seši bugiji un viens PAR pēc septiņām bedrītēm. Protams, protams – tas nebeidzās tikpat labi, un atlikušajās divās sanāca pielasīt vēl +5, taču vadībai pēc pirmā devītnieka vienalga derēja (46). Ar grādīgu vidu (bērdijs uz 4.) un jaudīgu finišu (PAR uz 7. un 9.) pēc palēna 666 starta turpat sitiena attālumā bija arī Ēriks, bet Jānim tikmēr nopietns (nu, ļoti, nopietns...) vaigs – šaurā fērveja malas šķita burtiski iesūcam katru bumbiņu, kas uzdrīkstējās tām pietuvoties.

Otrajā flaitā devās golferi, kuri mazāk baidījās no saules, un kuriem, pēc totalizatoru kantoru aprēķiniem, bija vismazākās cerības svinēt uzvaru šajā posmā – Linards, Hoļcs un Normunds. Jau pirmajā bedrītē kļūst skaidrs, ka toto kantori savos aprēķinos vismaz vienā gadījumā nav kļūdījušies. Hoļcs pirmo sitienu ieslaiso autā, un arī turpinājumā kuļas kā circeni pa pelniem, tā nopelnot mazāko divciparu skaitli un, ja esam reāli, arī zaudējot jau tā mazās cerības uz uzvaru posmā. Viņa flaita biedri, katrs izvēloties savādāku ceļu – Normunds ejot pa fērveju, Linards pa blakus fērveju, nopelna pa septītniekam. Nākamā bedrīte parāda, ka Rutuļa kungs uz posmu ir ieradis cīnīties – viņam bugijs un viņš kļūst pat flaita līderi. Trešā un ceturtā bedrīte nedaudz saliek visu pa vietām un vadībā izvirzās Linards, kurš vienīgais 3.bedritē ieraksta viencipara skaitli, bet 4.bedrīti nospēlē ar PAR, kaut gan bija iespējas tikt pie bērdija. Taču ir tāds golfa svētdienas spēlētāju nerakstīts likums – pēc PĀRA nāk NEPĀRIS, kura patiesumu uz savas ādas 5.bedrītē izbauda Lapas kungs, nopelnot sezonas pirmo divciparu skaitli. Tas golferi nedaudz sanikno un viņš turpinājumā veic dienas atrāvienu flaitā – divi bugiji, divi dubultbugiji un pēc pirmā devītnieka 54. Hoļcs savukārt pēdējās piecas bedrītes veic kā pa viļņiem – 5 sitieni grūtajā 5.berītē, 4 sitieni 7.bedrītē un sezonas pirmais PAR 9.bedrītē. Nepieminētajās bedrītēs spēlētājs neatradās viļņa virsotnē un kartītē ierakstīja skaitļus, kas neatbilst apzīmējumiem PAR, bugijs vai dubultbugijs. Saskaitot to visu kopā sanāk 61. Ja runājam par Normundu, tad tautā mīlētais dziedātājs turas braši līdz 9.bedrītei, kurā neizdodas nekas un kartītē tiek ierakstīts desmitnieks un sasummējot pirmā devītnieka skaitļus – 62, tikai par vienu sitienu vairāk kā Hoļcam.

Otrajā devītniekā šajā dienā vienīgajam JJ veicās jau krietni simpātiskāk: pat neskatoties uz atkārtotu devītnieku 3. bedrītē, pārējās ne sliktāk kā seši, kas salīdzinājumā ar pirmo apli Jānim ļāva nomest apaļus desmit sitienus. Labāk arī abiem spēles partneriem, tiesa – katram tikai par viena sitiena tiesu. Kas pirmās grupas pirmās dienas gala rezultātus sarindoja secībā, kas garantēja cīņu posma otrajā cēlienā Ozo: Ingmāram 91, Ērikam 93, Jānim – 108. Detaļās neieslīgsim (vismaz par šo flaitu), jo – kurš gan tādas atceras šādā karstumā...

Lai arī otrā flaita spēlētāji otro devītnieku iesāka samērā smagnēji, Linardam un Hoļcam izdodas uzlabot rezultātu, salīdzinājumā ar pirmo apli, bet Normunds atkārto iepriekš iespēto. Tālāk seko Rutuļa kunga benefice. 11.bedrītē viņam PAR, tad neliels atslābums 12.bedrītē, bet pēc 13.bedrītes izspēles viņš trīs reizes pēc kārtas uz uzsitiena vietu dodas pirmais. Kā vēlāk izteicās mākslinieks – nekas tamlīdzīgs viņa dzīvē pirms tam nebija bijis. Hoļcs tajā laikā ik pa brīdim iekļūst situācijas, kurās Viesturu laukumā nekad nav bijis, bet Linards par sliktu nāca pusdienu pauze – apēstās sviestmaizes vairs neļauj izpildīt pareizu svingu. Taču tad nāk pēdējā bedrīte. Dziedātājam atkal neizdodas gandrīz nekas, kartītē tiek ierakstīts sniegavīrs, kas pēdējā aplī dod 56 sitienus, bet summā 118. Hoļcs veicot divus maģiskus sitienus – pirmo ar vudu, izsitot bumbiņu cauri nelielai priežu galotņu šķirbai kreisajā pusē, un otru, ieputērējot no ārpusgrīna tiek pie otra sezonas PAR. Tas viņam dod 56 sitienus otrajā devītniekā. Sasummējot ar iepriekšējiem 61, sanāk 117, kas ir par vienu sitienu mazāk nekā slavenajam dziedātājam. Arī Linards pēdējo bedrīti, atšķirībā no vairākām iepriekšējām, nospēlē cienīgi – ar bugiju. Sasummējot sitienus sanāk 60 otrajā aplī un 114 visā raundā, kas dod pirmo vietu otrajā flaitā. P.S. Vispriecīgākais pēc spēles bija Rutuļa kungs, jo pirmo reizi karjerā tika nospēlēts labāk par 120 sitieniem. P.S.S. Pēc spēles Linards un Hoļcs arī bija priecīgi, ka viņiem šajā dienā nebija jāspēlē ar Normundu mačplejs. Linards ar sirmiem matiem šajā spēlē būtu uzvarējis tikai pēdējā bedrītē, savukārt Hoļcs būtu cietis sakāvi ar 4/3...

Otrā diena. Ozo

Par spīti paša Jāņa Jan. nolemtības pilnajam pesimismam spēles gaitā – viņam otrajā dienā nācās pievienoties līderu grupai, kas atkal ļāva draudzīgi saplānot agrāku startu. Šoreiz 7:30 un bez avārijas situācijām. Līdzīgi kā pirmajā dienā, Ingmāram sanāca solīds ieskrējiens (+7 pēc pirmajām sešām bedrītēm), taču tad pārsprāga riepa – dubultais, četrkāršais, dubultais... Turpinoties līdzīgai cīņai, Ēriks visu laiku turpat aiz muguras vien bija, un šādu sāncenša laipnību ar prieku izmantoja – klasisks PAR uz 9. grīna samazināja deficītu līdz vienam sitienam!

Lieliski saspēlējušies iepriekšējā dienā, arī trijotne Normunda, Ivo un Linarda kompānijā spēli uzsāka 9 no rīta. Jau pirmajā bedrītē kungi saprata, ka dienas spēle nebūs no vieglajām. Gan tāpēc, ka par spīti zināmai dūmakai, diena bija tveicīga, gan arī tāpēc, ka sitieni nepadevās īsti labi nevienam no kungiem, Rutuļa kungam spēli uzsākot ar 8, bet kompanjoniem ar 7 sitieniem. Otrās bedrītes karalis bija Ivo, kas gan pēc ne visai veiksmīga pirmā sitiena, lieliski nospēlēja atlikušo bedri. Savukārt ar trešo (un visām pārējām PAR3 bedrēm) Hoļcam attiecības visas dienas garumā izveidojās ļoti interesantas. Pasteidzoties notikumiem priekšā - četrās PAR 3 bedrītes Ivo pievārēja ar 30 sitieniem, tai pat laikā četras PAR 5 bedrītes prasīja no vuda meistara tikai 26 sitienus.

Atgriežoties pie spēles, Linards PAR 3 nopelnīja vienīgo dienas PAR, bet Ivo un Normunds - attiecīgi 7 un 8. garā, PAR5 bedrīte tika izspēlēta raiti, un nokļūstot līdz ezeram - 5. bedrītē Ivo gandrīz tiek pie PAR. Septītajā bedrītē pirmo reizi Normunds uzvar bedrīti, pārliecinoši spēlējot ar dzelžiem, kamēr Linardam auts un arī Ivo pirmo reizi tajā dienā rezultātu kartiņā ieraksta nevis 5 vai 7, bet gan 8. Savukārt astoto bedrīti Linards ar Normundu sāk izpeldinot bumbiņas, kamēr Ivo rāda apbrīnojami labu spēli ar vienu no trijām nūjām, ko vispār viņš izmanto spēlē - vudu. Pirmo apli kungi noslēdz draudzīgi, ar nelielu azartisku pieskaņu - 777. Linardam kopā 54, Ivo - 59, un Normundam - 61.

Atgriežamies pie pirmā flaita, kur Ērika fantastisks čips desmitajā bedrītē ļāva čempionam divu dienu summā noķert sezonas līderi. PAR un bogijs uz 11. un 12. bedrītes gan ļāva Ingmāram atkal mazliet piepūst drošības spilvenu, un, nonākot uz 13. izsitiena vietas, visi jau sasmaidījās, sak – nu, ko, klasiskā vieta, kur izšķirt maču... Nekā nebija! Cits aiz cita visi trīs nosēdināja bumbiņas uz grīna, 5-8 metru rādiusā ap karodziņu, un sarīkoja jauku ripināšanas konkursu, ko Ēriks un Ingmārs noslēdza ar PAR, bet Jānis noorganizēja simpātisku ruma pauzi uz 14. tee. Soli pa solītim, bet tālākajā mača gaitā Ingmāram tomēr izdevās nosvērt kausus savā labā – mazāk pateicoties savām veiksmēm, kā Ērika likstām ar draivera virzieniem - IJ 99, ĒK 102, JJ 106. Rezultātā pārsteidzoša stabilitāte: katrs no spēlētāju sešinieka abās dienās izcīnīja vienu un to pašu vietu, tā apzīmogojot šīs reizes gala iznākuma loģiskumu.

Otrajā flaitā otro apli pārliecinoši iesāka mākslinieks, kurš turpina stabili un taisni spēlēt ar dzelžiem, kamēr pārējie kungi bedri iet krustdūrienā - no vienas malas uz otru. 12. bedri labāk pabeigt Ivo traucē sods, bet abi pārējie kungi bedri izspēlē ar apmierinošiem 5. Divpadsmitā bedre nemaz nevēstīja par tuvojošos “zemestrīci” tās dienas spēlē. Tā, protams, notika uz 13. bedrītes! Pēc iepriekš uzvarētas bedres, pirmais sit Ivo, un bumbiņa neaizlido līdz grīnam. Tad sit Linards, kas tajā dienā ir zaudējis iepriekš iegūto pārliecību par dzelžiem, un ar 8. nūju aizsit pāri ne tikai grīnam un bunkuram, bet arī KP7 kredītkartei. Normunds piebiedrojas Ivo, un arī mēģinot aizsist bumbiņu tieši pie karodziņa, kas pats jau ar vienu kāju bija ielikts gandrīz dīķī, arī aizsūta bumbiņu veldzēties ūdeņos. Ivo un Normunds tik ļoti rūpējas par savu bumbiņu veselību, ka ir ar mieru šķirties no attiecīgi no 3 un 4 bumbiņām katrs. Līdz Linards pierunā iet pa drošo ceļu - taisni. Savukārt Linardam izdodas lielisks sitiens, un bumbiņa strauji pārlido Porziņģa X karti, bunkuru, un nokrīt uz grīna, nevis ūdenī. Arī puts ir ļoti labs, un līdz PAR pietrūkst daži cm. Savukārt abi bumbiņu glābēji bedrīti beidz ar 10 un 12. Pie 14. bedrītes Linardam ir maza Deja Vu sajūta, kad atkal jāmierina kolēģi. Lai gan pirmo reizi tas notika stipra lietus un vēja apstākļos, tomēr arī tās dienas aizvien nepanesamākais karstums liek sevi manīt. Ir nogurums - vairs nav spēka treniņvēzieniem, un izskatās, ka kungi pāriet Power safe režīmā. Vairs netiek skaitīti sitieni, bet gan bedrītes līdz spēles beigām. Tā 14. bedrīti lieliski iesāk visi spēlētāji, bet jo tuvāk karodziņam, jo lielākus “brīnumus” rāda Linards. Īso bedri visi kungi sāk ar sitieniem pa kreisi no grīna - Linards bunkurā, bet pārējie tur pat netālu. Līdz grīnam visi tiek ar mocībām, un bedri izspēlē 5, 6 un 7. Līdzīgi rezultāti ir garajā PAR 5 bedrē, kur Linards atkal iet krusdūrienā, Normunds stabili ar dzelžiem, Ivo stabili ar vudu. Uz grīna mazliet labāk Linardam - 6, bet pārējiem - 7 sitieni. Pirmspēdējo bedri Linards piesardzīgi sāk ar dzelzi, jo “netic vairs ne “šoferītim”, ne kam citam, un ar 2 sitieniem tiek tik pat tālu, kā Ivo ar savu vudu. Normunds atkal stabili iet lēnām, bet uz priekšu. Pirms pēdējās bedres nogurums ir tik liels, ka Ivo ir jāpiesēž. Izdzerts ir viss ūdens visiem, un vienīgais, kas dod cerību dzīvē ir Normunda solījums uzsaukt aukstu alu bārā. Ivo sāk bedri ar krūmiem pa kreisi, Normunds uzsit augstu, bet ne pārāk tālu, savukārt Linards ir pilnīgi atbrīvojies no iekšējās cīņas un neziņas par to, “kāpēc šodien iet tik slikti”, ka uzsit skaistu 200m sitienu ar draiveri. Kad Ivo tiek līdz fērvejam, tas turpina rādīt brīnumus, tomēr bedri pabeidz ar 8. Savukārt Linards ar 5, un Normunds ar 7. Tik vien pietiek spēka paspiest rokas un pateikties par lielisku kompāniju. Jā, alus bija ļoti veldzējošs, bet Ivo vienalga neturējās kājās. Mājās pārbraucis un uzkāpis uz svariem viņš secināja, ka 5 stundu garā spēlē viņš ir kaut kur pazaudējis 3 kg!!! Kādam vajag ideju diētai?

Un par spīti it kā arjergarda pozīcijai, skaļākais salūts noslēgumā noteikti Normundam: iespaidīgs progress kombinācijā ar daudzsološu stabilitāti!

29/06/2021
2021.gada 3.posms
. Ozo.

Neitrālā un bezkaislīgā izlozē tika noskaidrots, ka pirmie laukumā dosies Ingmārs un Jānis (tas, kurš Janševics). Lai gan dienas pirmo sitienu Ingmārs teju ienagloja vienīgajā tuvumā esošā koka stumbrā un trīs sitienus vēlāk to pašu nabaga bumbiņu vēl nosūtīja arī bunkura smiltīs, kopumā spēle vedās – kaut piekliboja vidējo dzelžu spēle, atšķirībā no iepriekšējā posma klausīja puteris, diezgan stabili lidoja pirmie sitieni, un, rezultātu kartītē četriem dubultajiem bogijiem pretī noliekot arī trīs parus (uz 3., 6. un 9.), sanāca sezonas pirmais devītnieks zem pussimta – 46.

Jānis tikmēr ar paru dienu jau iesāka, vēl vienu pievienoja uz 4. grīna, un savstarpējais mačs ar Ingmāru ritēja punkts punktā. Negaisa mākoņi savilkās uz 8. bedrītes, kad problēmu ķēdes reakciju izraisīja negaidīti taisni (priedītēs) aizlidojušās draiveris, bet zibens spēra uz 9. – piezemējusies labi redzamā vietā, dārznieka pasaudzētajā un lietus rezultātā izspūrušajā pleķītī bumbiņu ar skaitli 34 uz sāniem tā arī neizdevās atrast... Tā nu pirmais devītnieks noslēgts ar diviem trīskāršajiem bogijiem pēc kārtas, kas kartītē ļāva fiksēt šķietami apmierinošo, taču svaigu vērmeļu garšu mutē joprojām sagādājošo 50.

Otrajā flaitā izloze aizsūtīja šīs sezonas kopvērtējuma līderi Linardu un vienu no autsaideriem Hoļcu. Pirmajās divās bedrītēs abiem censoņiem lieliski sitieni mijas ar sitieniem, pēc kuriem Linards paziņo: Vai tiešām?, bet Hoļcs atrod kādu leksikas pērli, ko iemācījies dienējot Padomju armijā. Trešajā bedrītē Hoļcs neizmanto iespēju rezultātu kartītē ierakstīt pirmo sezonas PAR. Pēc pirmā sitiena, ko viņš, ejot uz risku, ir veicis ar 5 vudu, bumbiņa ir uz grīna, bet pēc tam trīs puti un diemžēl... Aizsteidzoties notikumiem uz priekšu – labākas iespējas viņam šajā posmā nebija un pirmais PAR sezonā jāatliek uz nākamo posmu. Turpinot pirmo devītnieku abi spēlētāji turas bugija un dubultbugija robežās un finišē nedaudz virs 50 sitieniem. Ja pilnīgi precīzi – Linards 53, Hoļcs 55. Aprakstot pirmo devītnieku vēl jāpiemin, ka Lapas kungs pēc pirmās bedrītes somā dziļāk noslēpj savu draudīgāko ieroci – šoferīti, un to līdz pat 18.bedrītei izvelk tikai retu reizi. Rēķinot procentos šoferīša izvilkšana viņam atmaksājas 25 % gadījumu. Un visbeidzot par pirmo devītnieku, ja mūsu golfa klubā piešķirtu iesaukas, tad Linardu turpmāk būtu jāsauc Linards “Rafs” Lapa, jo pirmo reizi uz fērveja viņš uzsit astotajā bedrītē.

Trešajā flaitā nūjas krustoja Jānis Jarāns, Gundars un Ēriks. Jau starta vietā Ēriks ar Gundaru nolemj pasniegt dāvanu nesenajam gaviļniekam Jānim – iespēju startēt no zilām izsitiena atzīmēm, ko mākslinieks ar lielu pateicību pieņem un izmanto šo iespēju. Pirmo bedrīti visi iesāk sparīgi - Ērikam un Gundaram PAR, Jānim bugijs. Tomēr prieki bija īsi. Jau nākamajās bedrītēs laukums ievieš savas korekcijas. Gundars pa kādai reizei iesit ataugušajā rafā un gadās arī neatrast bumbiņu pat tad, kad precīzi redzēta tās piezemēšanās vieta. Ēriks paķer pa dīķim 5. un 8. bedrītē, kā arī nevedas ripināšana. Vienīgi Jānis virzās daudz maz pa fērveju, tomēr gadās pa kādam norautam sitienam. Pēc pirmajām deviņām bedrītēm Ērikam 52, Jānim 57, Gundaram 59. 

Otrais aplis. Tas pats nodevīgais paugurs starp 9. un 10.fērveju pie sevis paņēma arī Jāņa Jan pirmo sitienu uz 10. bedrītes. Lai gan bumbiņu galu galā izdevās atrast, izkļūt no šī nāves slazda izrādījās pārāk sarežģīti. Divciparu skaitlis... Skaidrs, ka šāda melnā sērija nepalika bez sekām, un savu labāko spēli Jānis todien vairs tā arī neatrada, un arī veiksme nebija sabiedrotā, piemēram – lai atturētos no iekrišanas bedrītē (kas būtu para vērtībā), uz 13. grīna bumbiņa veica pat 360 grādu virāžu... Dīķis līdzās 17. fērvejam pie sevis savāca vēl pāris bumbiņu (vēl viens divciparu skaitlis), un finišā dienas rezultāts ne tāds, par ko vēlāk gribētos saskandināt kvasu. Mazliet vairāk pieklibot otrajā devītniekā sāka arī Ingmāra sniegums, kas noveda pie loģiska brīža šajā spēlē – vispirms “zemūdenes” uz 13., bet tad – pazaudētas bumbiņas uz 14. bedrītes. Bumbiņa gan atradās (maķenīt tālāk, nekā bija šķitusi meklējama), taču uz to brīdi Ingmārs jau bija paspējis mērot ceļu atpakaļ un palaist spēlē jaunu eksemplāru, tā ka – norakstāma zaudējumos. Izšautajiem korķiem gan sekoja jauks pars uz 15. un salīdzinoši solīds dienas noslēgums, tomēr otrreiz zem 50 palīst neizdevās. Summā šoreiz – 96.

Hoļcam un Linardam otrais devītnieks uzsākas ar aizkavēšanos, jo viņi bija spiesti noskatīties kā Janševicu Jānis, sparīgi vicinot nūju, mēģina nopļaut zāli no jau iepriekš pieminētā paugura. Šis nežēlīgais trilleris atstāj iespaidu uz spēlētājiem un viņi abi norok 10.bedrīti. Hoļcs nedaudz mazāk, Linards nedaudz vairāk, kas ļauj spēļu maģistram stroke panākt Lapas kungu. Tādā garā, te par vienu vai diviem sitieniem priekšā izvirzoties vienam, te otram, abi spēlētāji turpina līdz 17.bedrītei, pēc kuras abiem spēlētājiem ir identisks rezultāts. Vienīgais ievērības cienīgais fakts, šo bedrīšu izspēles laikā, ir Lapas kunga PAR uz 13.bedrītes. Pēdējā bedrītē Hoļcs norauj pirmo sitienu, aizsitot metrus 30, un par vienu sitienu kapitulē abu sāncenšu duelī. Viņš savā kartītē ieraksta 112, savukārt Linards var lepoties ar vienkārši rakstāmu skaitli 111. Vēl tikai jāpiemin, ka visu spēles laiku Hoļcs priecājās, ka klājas krietni labāk (beigās pat par 20 sitieniem) nekā iepriekšējo reizi Ozo laukumā, savukārt Linards pukojās, ka neveicās tikpat labi, kā iepriekšējos divos posmos.

Ēriks, Gundars un Jānis Jarāns otro devītnieku turpina ar mainīgām sekmēm. Sākums veiksmīgāks Jānim, kurš 10. bedrīti iesāk ar PAR un turpina ar bugiju. Vidus daļu sekmīgi spēlē Gundars ar trīs bugijiem nospēlējot 13., 14., 15. bedrīti. Taču beigas, ar trīs bugijiem un vienu PAR, veiksmīgākas izrādās Ērikam. Otrā devītnieka summā tas dod vienādus rezultātus Ērikam ar Gundaru – pa 52, taču Jānim, kura spēki sāka izsīkt uz 16.bedrītes, un attiecīgi pēdējās bedrītes nospēlējot 9, 7, 9, rezultāts 57. Gala rezultātā Ērikam – 104, Gundaram 111, Jānim 114.
Līdz ar to pārliecinošu uzvaru, ar astoņu sitienu pārsvars pār Ēriku, izcīnīja Ingmārs, atgriežot sev kopvērtējuma līdera godu.

Linardam, Ērikam un, protams, arī pārējiem būs iespēja ķert Ingmāru rokā MGL divdienniekā. Ļoti siltā MGL divdienniekā.

 

08/06/2021
2021.gada 2.posms
. Viesturi.

Izloze Ivo un Jāni Janševicu iekarot Viesturus aizsūtīja pirmajā flaitā un divatā. Jāsaka uzreiz, ka no iekarošanas šoreiz nekas neizdevās ne vienam, ne otram. Ivo jau pirmā aplī trijās bedrītēs bija spiests ierakstīt astoņi. JJ astotnieks bija tikai trešajā bedrītē, bet Jānis labāko no sava arsenāla bija pataupījis uz vēlāku laiku. Diemžēl tas pats bija attiecināms arī Hoļcu. Iesācis otro apli ar neatrodamu/neatrastu bumbiņu priedītēs aiz bunkura, Ivo 10.bedrīti pabeidza ar deviņiem sitieniem. Tāpat kā 15. un 18.bedrīti... Ievērojami labākā spēle citās Viesturu vietās uz dižiem sasniegumiem šoreiz cerēt neļāva - 115. Jānis Jan kārtējo reizi pārliecinājās, ka NEKAD nevar būt tiks slikti, lai nebūtu vēl STIPRI sliktāk. Diviem astotniekiem uz 12. un 13. bedres sekoja 10 un 13 uz 17. un 18.bedres. Kopā 113. Šķiet, ka nekādi lielie komentāri par abiem flaita dalībniekiem un viņu golfa spēli citādi jauka dienā nav nepieciešami.

Ingmāram ne tās labākās attiecības ar puteri pirmajā deviņniekā liedza tikt pie kāda PARa un ripināšanas grīns arī raunda otrajā daļā turpināja audzēt pērnās sezonas vicečempiona rezultātu, kas summā sasniedza apaļu simtu. Dienas priekšpēdējā bedrītē viņa bumbiņai pat draudēja palikšana uz mūžu dīķmalā pie grīna pāraudzināšanas nolūkos, tomēr pārestības piedzīvojusī golfera sirds drīz vien atsila un paglābtā grēciniece, cerams, reiz pratīsies atdarīt savam īpašniekam ar kādu pateicības vērtu priekšnesumu. 

Krietni labākā noskaņā pēc sava priekšnesuma spēles finišā bija Normunds, jo mērķi nospēlēt ar rezultātu zem 130 viņš sasniedza tik pārliecinoši, ka tikai pāris ieraksti kartītē lika noprast, kādēļ summā rēķins nav vēl par kādu desmitu mazāks. Ja vien vecais teiciens par sliktajiem sitieniem, kas nenāk pa vienam, nebūtu pierādījis savu pamatotību arī šoreiz, sagādājot divās bedrītēs 13niekus, kristu arī nākamā robeža. Tomēr šķiet, ka tas brīdis tāpat nav tālu.
Gundars par veiksmes trūkumu varēja pagausties tikai pirmajā bedrītē norautajā pirmajā sitienā. Bumbiņa nevis aizklunkurēja pārdesmit metru uz priekšu, bet trāpīja pa zilo starta vietu atzīmes bumbuli un slaidā lokā aizlidoja uz priekšu autā. Toties ripināšana Gundaram nenoskaidrotu iemeslu dēļ bija labākā pāris pēdējās sezonās, netrāpot tikai vienu 'obligāto' putu, bet ne vienu reizi vien bumbiņai labpatika iekrist arī no pavisam neobligāta attāluma. Palīdzēja arī Laimes māte mežā, kurp no 6.bedrīte starta vietas devās trīs bumbiņas pēc kārtas, bet atradās tikai pirmā no tām, starp mētrām un ciņiem nevainojamā pozīcijā.
 
Vislielākā mistika ir ar Jāņa Jarāna, Ērika un Linarda flaitu... It kā LL esot saķēris kādu putniņu, it kā tomēr tas esot aizlaidies. Tiešām nesaprotami. Čempions Ēriks esot bijis lieliskā formā, bet Laimes un Veiksmes apvienotā māte tā kā griezusi muguru... JJ vispār nav spēlējis slikti, bet tie cipari savirknējušies tādi jocīgi...
tiešām nezinu...


18/05/2021
2021.gada 1.posms
. Ozo.

Kā jau jūs atceraties (tie, kas piedalījās jau pieminētās skaistās dienas pastaigā gar gleznainajiem Ķīšezera krastiem) vai dzirdējāt Panorāmas laika ziņās (tie, kas pilnīgi nesaprotamu iemeslu dēļ šo dienu pavadīja darbā, mājās, pie kamīna, pirtī, pagrabā, bēniņos), TAJĀ otrdienā Lija. Lija ar lielo burtu. Varbūt ne pārāk stipri. Varbūt ne tā, ka 100% visu laiku, bet Lija. Un Pūta. Pūta ar lielo burtu. Taču tas nekādi netraucēja astoņiem Samurajiem doties iekarot mediju golfa augstākās virsotnes.

Kā pirmie spēli uzsāka Linards un Jarānu Jānis. Rīts vēl bija silts, bez lietus, tāpēc pirmās 3 bedrītes tika izspēlētas diezgan steidzīgi, tomēr bez lielām aizķeršanām. Neskatoties uz to, ka šī spēle abiem bija šosezon pirmā, pirmie sitieni bija diezgan labās pozīcijās, tiesa gan pa labi no fērveja, bet tad diezgan raiti abi spēlētāji tika līdz grīnam, kur ilgi neviens neuzkavējās, iztiekot tikai ar 1 ripinājumu katrs. Otrā bedrīte arī tika pievarēta bez īpašiem starpgadījumiem, un Linards pat sev par pārsteigumu nopelnīja sezonas pirmo PAR, bet Jānis, mazliet ilgāk spēlēdams, iekrāja par 2 sitieniem vairāk. Trešā bedrīte jaunajā izpildījumā abiem spēlētājiem bija jaunums. Linards, pirms tam, staigājot pa golfa laukumu vakaros ar suni, bija pamanījis iespaidīgo bunkuru pirms grīna, par ko brīdināja Jāni. Viņš ar pirmo sitienu bumbiņu noparkoja pie paša grīna malas, bet Linards vairāk pa kreisi. Arī šajā bedrē, tāpat, kā iepriekš un turpmāk - Linards izglābās ar lielisku ripināšanu. Šī, ne bieži pieredzētā prasme, Linardu glāba gandrīz katrā bedrītē.
4. bedrīte jau tika pavadīta ar lietussargiem rokās ar vienlīdz neizteiksmīgu sākumu, bet bedrītes izskaņā lieliski nospēlēja Jānis, savukārt Linards atkal rādīja brīnumus uz grīna, un draudzīgs 7 katram.
Uzsākot spēli gar ezeru, Linards nopelna pirmo soda punktu, izpeldinot bumbiņu, un rezultāts atbilstošs - 8 LL un 6 JJ. Īsā, 6. bedrīte ātri un skaisti - pa 4 sitieni katram, savukārt 7. bedrīte labāk padevās JJ, bet 8. - LL, kurš nolēma iedarbināt vudu, kas šoreiz deva labu rezultātu. 9. bedrīte iesākās ar veiksmīgu noklīdušās bumbiņas atrašanu Linardam, un neveiksmīgu ripināšanu noslēgumā, kā rezultātā abiem draudzīgi pa 6 un pirmajā aplī LL 51, JJ 56.

Otrajā flaitā devās MGL 2020 čempions Ēriks, Ivo un Jānis Jan. Pirmais un trešais pienācīgi satuntulējušies augstāk aprakstīto iemeslu dēļ, otrais garās biksēs (bjusi doma arī par šortiem) un vienā polo krekliņā... Čempions sāka vairāk kā daudzsološi ar diviem bogijiem un PAR. Jānim Jan neklausīja un neiznāca daudzkas, Hoļcam gandrīz nekas... Dzīves, dabas un kosmiskā universa līdzsvara un harmonijas kārtība savas korekcijas ieviesa 4.bedrītē. Čempions devās meža pastaigā pa kreisi no fērveja un kādu brīdi tur arī pavadīja, bedrīti pabeidzot ar 9 sitieniem, ko atkārtoja arī JJ, savukārt Hoļcs nospēlēja cienījami - 8 sitieni. Iepriekšpieminētā līdzsvara kārtība acīmredzot pieprasīja, lai ĒK arī 5.bedrītē sistu 9 reizes... Pēc tam Čempions saņēmās un pēc 4, 5, 7, 6 pabeidza pirmo apli ar pieņemamiem 53 sitieniem. Hoļcs un JJ... Grūti atrast vārdus... Tiešām... Labāk ar cipariem. Hoļcam pirmā apļa atlikušajās bedrītēs vēl trīs desmitnieki (kopā 72). JJ gan tikai viens 10, bet citādi - auzas, auzas, auzas... (57).

Trešajā trijniekā laukumā devās Gundars, Ingmārs un Normunds, necik lielas ambīcijas nelolojot, jo diviem pirmajiem šie bija sezonas pirmie vingrojumi ar golfa inventāru, bet trešajam pēc ne tik ļoti simpātiskas sitienu sērijas jau pirmās bedrītes gaitā pār lūpām izlauzās kaut kas no sērijas “pametiet mani tepat, man tāpat nav izredžu, glābjaties paši...”. Bet nu – nebija jau arī tik traki.
Pirmais jūras dibenu, no kura atsperties virzienam augšup, sasniedza Ingmārs, pēc pirmajām četrām bedrītēm visvisādos veidos (meži, bunkuri, priežu stumbri un 3x3 ripinājumi...) sakrājis jau +10. Bez divciparu skaitļa uz kādas no bedrītēm nepalika arī Gundars un Normunds (īpaši skarbu nodevu stiprajā lietū un pretvējā lika samaksāt 8. bedrīte), mākslinieka nervu sistēmu papildu visam nolēma patestēt puteris, un galu galā pusceļu rezultātu kartītē kungi sasniedza katrs savā desmitā (52, 61 un 70).

Otro apli Linards tradicionāli sāk ar pirmo sitienu uz 9. bedrītes fērveja (tā bija viena no retajām reizēm, kad Linards paviesojās fērvejā), savukārt Jānis nesita tālu, bet stabili - uz priekšu. Beigas abiem neizteiksmīgas. 10. bedri, baidīdamies no sānu vēja, Linards izsit ar 5. dzelzi, un bumbiņu atrod gandrīz tur pat, kur Jānis pēc laba sitiena ar šoferīti. Kad LL jau atcerās iepriekš šajā bedrē izspēlētos bērdijus, satraukums dara savu, un ļoti neizteiksmīgi sitieni, kas dusmu uzplūdā noved līdz 6 sitieniem. Savukārt Jānis veiksmīgi izsit dīķa malā esošu bumbiņu, un iekrāj tikai 5 sitienus.
Pieļauju, ka spēles lūzuma punkts notiek 12. bedrītē. Jānim ne pa galam neveicas ar sitieniem, un parādās jautājumi par to, kas kuram ir jāpierāda, un kāpēc pašam maksāt naudu par šādām šausmām - lietu, vēju un aukstumu. Savukārt Linards mēģina sapīkušo draugu kaut kā uzmundrināt un par spēli domā mazāk. 13 bedre tiek pārvarēta bez zaudējumiem. Savukārt 14. bedri Linards uzsāk ar lielisku draivu (pēc kura bumbiņa tiek atrasta bunkurā). Jānis nāk lēnāk, bet taisnāk. Linards no viena bunkura iesit otrā, un pēc tam gar bedrītes labo malu dodas karodziņa virzienā, savukārt Jānis iet stabili pa fērveju. 15. bedri Linards ar dzelzi aizsit tālu un precīzi, un pēc tam atlikušo laiku mierina spēles partneri par to, ka nu jau vairs nav daudz palicis… Atlikušās bedres tiek izspēlētas ar domu par siltu auto un karstu vannu. Pēdējā bedrītē pēc lieliska pirmā sitiena Linards atkal sacerās uz labu sitienu, bet tam seko vairāki neizteiksmīgi sitieni ārpus fērveja, savukārt Jānis lēnām, bet stabili un taisni dodas pretī pēdējam karodziņam. Domas par siltu sagaidīšanu Engurē ir pieklusinājušas Jāņa nepatiku pret lielo vēju un aukstumu, un spēli beidzot, ātri tiek pārrakstīta sausa kartiņa un spēlētāji laimīgi par iespēju doties savās gaitās pamet golfa laukumu. Turklāt LL ir pabeidzies šo jauko pastaigu ar tikai 105 sitieniem, JJ drusku vairāk - 125.

Otrais flaits. Ērikam viss sagariežas ar kājām gaisā. Laba otrā apļa pirmā puse, bet finišā 8, 8, 8, kas kopā dod 107 sitienus. JJ cīņā ar lietu, vēju, nūjām, cimdiņiem, lietussargu un, protams, sevi, posmu pabeidz ar 110. Hoļcs... 130... Ivo 18 bedres Mediju līgā sūdīgāk izgāja tikai 2002.gada 26.jūnijā (138) un mēslainākas 9 bedres bija tikai 2001.gada Mediju kausā (79).

Trešais flaits. Ingmārs pāris reižu pat sajutās tā kā ieskrējies, taču šādos brīžos spēle pati visu salika savās vietās – ar vienu absolūti šķību sitienu pārkausējot lielās “tagad spēlēšu ar PAR!” cerības kārtējā divkāršajā vai trīskāršajā (otrais sitiens uz 12., pirmais uz 14. u.c.). Bet joprojām agonējošo sapnīti palīst zem simtnieka pavisam izkliedēja pašas beigas, kur pēdējās divās bedrītēs tika sasniegts dienas ievada “meistarības” līmenis – nu, gluži kā Ojāra Vācieša rindās par gadu, kas zaļš pa vidu, bet no abiem galiem balts.
Gundara labo rezultātu otrdien aizskaloja ūdens – ne tikai tas, kas gāzās no gaisa, bet arī tas, kas uz zemes. Poseidonam tika atstāts vesels maiss ar bumbiņām, finiša taisni veicot jau ar spilgti sarkanas krāsas eksemplāru. Savukārt Normunds, nedaudz saguris, samircis un pikts par savu performanci uz grīniem, tomēr arvien vokāls un pozitīvs, dienu noslēdza ar ekselentu čipu, kas pāri visam grīnam teju iztraucēja bedrītes un karoga divvientulību (pietrūka varbūt centimetru trīs...). Rezultāti visiem trim ne gluži tādi, ko ierāmēt un pakarināt virs rakstāmgalda, tomēr – apstākļiem visnotaļ atbilstoši. Turklāt labākais no tiem izrādījās nepārspēts arī abos pārējos flaitos!

Un tātad, kā jau varēja noprast, no iepriekšējā teikuma, Ingmārs skaļi, skarbi un slapji ir pieteicies uz titula atgūšanu. Linards, kā jau mājnieks, prata pielāgoties jaukajam laikam, un finišēja otrais. Ēriks cauri peļķēm, neskatoties uz lietu un vēju, kas sitas logos un sejā, garām lauztajām priedēm, bija trešais.
Uz tikšanos 8.jūnijā Viesturos.